موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکلهم اعلام کرد

معرفی ظریف و کری به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل

وزیر خارجه امریکا پس از مذاکره وزیر خارجه ایران با بیان اینکه ازملاقات با ظریف دلگرم شدم گفت: اینجا هستم تا به توافق برسیم و فکر می کنم می توانیم.
کد خبر: ۸۱۳۰۴۴
کری:  فکر می کنم می توانیم به توافق برسیم

جان کری پیش از ظهر سه شنبه پس از ورود محمد جواد ظریف به هتل کوبورگ ابتدا ساعتی با او به صورت خصوصی و سپس در حضور سایر مذاکره کنندگان ایرانی و امریکایی گفت و گو کرد.

کری و ظریف یک ساعت و نیم مذاکره کردند و پس از آن علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ، حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری و ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا هم به انها اضافه شدند.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه، وندی شرمن معاون وزیر خارجه امریکا ، رابرت مالی و هلگا اشمید معاون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا از دیگر مذاکره کنندگانی هستند که به این جمع را پیوستند.

وزیر امور خارجه یکشنبه شب به تهران بازگشت و پس از روز حضوردر ایران، صبح سه شنبه به وین بازگشت و دقایقی بعد از آن، مذاکره با جان کری همتای امریکایی خود وارد مذاکره شد.

مهلت خودخوانده ایران و 1+5 برای نگارش متن توافق جامع دهم تیربسر خواهد رسید ولی یک عضو تیم مذاکره کننده ایران گفته است مذاکرات چند روز که شمار دقیق آن مشخص نیست، ادامه خواهد یافت.(ایرنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها