jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۱۰۳۴۰   ۳۱ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۹

جام جم ورزشی: کاپیتان 23 ساله و البته محروم تیم ملی فوتبال برزیل تاوان سنگینی بابت محرومیت چهار جلسه ای اش می پردازد.

توپ طلا از دست نیمار افتاد

به گزارش جام جم ورزشی ، پس از سال ها سلطه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی بر توپ طلای فوتبال دنیا نیمار برزیلی اصلی ترین گزینه ای شناخته می شد که می تواند توپ طلا را چنگ این دو نابغه پرتغالی و آرژانتینی دربیاورد. بسیاری پیش بینی می کردند نیمار در سال 2015 یکی از سه کاندیدای نهایی کسب توپ طلا باشد و در سال 2016 نیز آن را ببرد اما در واقع قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد چرا که اخراج او در دیدار برزیل و کلمبیا و محرومیت چهار جلسه ای اش به دلیل ضربه ای که به بازیکن کلمبیا زد سرنوشت لوئیس سوارز سال گذشته را یادآوری می کند. سوارز فصل گذشته در لیورپول بسیار درخشید و جایزه برترین بازیکن فصل را برد اما در جام جهانی برزیل با گاز گرفتن شانه مدافع ایتالیا با محرومیتی طولانی مدت روبرو شد تا فیفا نیز به دلیل این بی اخلاقی نام وی را حتی در میان کاندیداهای ابتدایی کسب توپ طلا قرار ندهد.

به گزارش سایت گل اکنون نیمار وضعیت مشابهی دارد. کسی که تا همین هفته پیش در کنار رونالدو و مسی یکی از کاندیداهای کسب توپ طلا معرفی می شد دیگر هیچ جایی بین سه کاندیدای نهایی کسب توپ طلا نخواهد داشت. توپ طلا از دست نیمار افتاد. پیش بینی ها غلط از آب درآمد. او حداقل یک سال و نیم دیگر برای قرار گرفتن در میان سه کاندیدای نهایی کسب توپ طلای فیفا باید صبر کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها