jamejamsima
سیما گفتگو محور کد خبر: ۸۰۸۷۲۷   ۲۶ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۷

مدیر شبکه یک رویکرد تمام برنامه‌های رمضان را پرنشاط و مفرح دانست که در قالب‌های مختلفی پخش می‌شوند.

تاکید مدیر شبکه یک بر تولید برنامه‌های پرنشاط در رمضان

او گفت: نکته‌ای که در تمام این برنامه‌ها لحاظ شده این است که ضمن اینکه لحظات معنوی ماه مبارک رمضان مورد توجه است، یک نشاط و بهجت معنوی هم در محتوای برنامه‌ها وجود داشته باشد.

به گزارش جام‌جم سیما، محمد احسانی با بیان اینکه شبکه یک مانند گذشته برنامه‌ریزی گسترده ای برای ماه مبارک رمضان انجام داده است، افزود: یک بخش برنامه‌های روتین و جاری شبکه هست، مثل سیمای خانواده، آفتاب شرقی، حرف حساب و امشب که پخش این برنامه ها با موضوع ماه مباک رمضان و ترویج فرهنگ افطاری ساده و نقش قرآن در خانواده ادامه پیدا می کند.

تعدادی از برنامه ها هم ویژه ماه رمضان تدارک دیده شده است که یکی از این برنامه ها، تولید سریال پایتخت است. با توجه به اینکه این سریال در ماه مبارک پخش می شود و قصه سریال هم در این ماه اتفاق می افتد علاوه بر جذابیت های داستانی و مسایل اجتماعی و خانوادگی که در سری های قبل بود، در سری چهارم این مجموعه اشاره ای هم به مناسک و آداب ماه مبارک خواهد شد.

مدیرشبکه یک اظهار کرد: ویژه برنامه دیگری که در ایام ماه مبارک رمضان پیش بینی شده است، برنامه "دعوت" است. در این برنامه برگزیدگانی از 31 استان کشور در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری، ایثارگری و ورزشی و بطور کلی افرادی که از ویژگی های خاصی برخوردارند در برنامه حضور می یابند و در کنار مجری خوب برنامه یعنی سیدجواد رضویان قرار می گیرند و درباره مسایل مختلف گفتگو می کنند.

محمد احسانی ادامه داد: در این ایام سری دوم مستند "در امتداد غدیر" به روی آنتن خواهد رفت. در امتداد غدیر مجموعه مستندی است که زندگی وآداب و رسوم مسلمانان و شیعیان در اروپا را به تصویر می کشد.

وی همچنین از پخش دو برنامه جشن گونه در ماه مبارک رمضان از شبکه یک خبر داد و تصریح کرد: یکی از این برنامه ها "شبهای شیدایی" نام دارد که با اجرای محمدرحمان نظام اسلامی از باغ موزه دفاع مقدس پخش می شود و برنامه دیگر "شهر خدا" نام دارد که این برنامه هم با اجرای عبدالله روا از برج میلاد به روی آنتن می رود.

مدیر شبکه یک درباره اینکه آیا شبکه برای زمان افطاری برنامه ای تدارک دیده است یا خیر؟ اظهار کرد: برای زمان افطار امسال تصمیم گرفتیم که از قالب و فرمت سال گذشته فاصله بگیریم. با تدبیر معاونت سیما، قرار بر این شد که در ساعت افطار، برنامه های مشابه به لحاظ فرمت تعدیل بشوند و هر شبکه ای با شکل جدیدی به استقبال اذان مغرب و لحظات افطار برود. امسال ما اینگونه که مجری با چند مهمان در استودیو حضور داشته باشند را نخواهیم داشت ولی برای این لحظات مجموعه دیدنی و جذاب "حدیث سرو" را پخش خواهیم کرد.

محمد احسانی افزود: یک سری برنامه هایی هم در ایام ماه مبارک رمضان پخش می شود که مخاطبان خاص خود را دارد؛ مثلا یک باکس تامینی کودک و نوجوان را در این ایام پیش بینی کردیم که در این باکس قرار است سریال خاطره انگیز دنیای شیرین به همراه یکسری انیمیشن پخش شود که برای این قشر از جامعه جذاب خواهد بود.

برنامه تامینی هم به نام "خاطره" روزهای پنج شنبه از شبکه یک پخش می شود که این برنامه مروری بر آرشیو برنامه های پخش شده شبکه یک است که به تناسب ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد.

مدیر شبکه یک سیما تاکید کرد: رویکرد تمام این برنامه ها، برنامه های پرنشاط و مفرح است که در قالب های مختلفی پخش می شوند اما نکته ای که در تمام این برنامه ها لحاظ شده این است که ضمن اینکه لحظات معنوی ماه مبارک رمضان مورد توجه است یک نشاط و بهجت معنوی هم در محتوای برنامه ها وجود داشته باشد.

احسانی ادامه داد: برنامه های ویژه شبکه یک مثل برنامه سحرگاهی "ماه خدا" با اجرای مجری باسابقه آقای حسن سلطانی در ماه رمضان بطور زنده پخش خواهد شد.

همچنین برنامه "این شبها" با موضوع جامعیت دین و با اجرای علی درستکار از جمله برنامه‌هایی است که در ماه رمضان حوالی ساعت 23 پخش می شود. برنامه "درس هایی از قرآن" جناب حجت الاسلام قرائتی که مخاطبان بسیاری دارد نیز هر روز ساعت 18 پخش خواهد شد.

او افزود: در همه این برنامه ها سعی شده است که هم ابعاد محتوایی و مضمونی مورد توجه قرار بگیرد و هم جذابیت های بصری برای مخاطبان، که هموطنان در لحظات معنوی این ماه عزیر بهره کامل را ببرند.

مدیر شبکه یک همچنین افزود: در ماه مبارک رمضان تغییراتی در جدول پخش شبکه ایجاد شده که بر این اساس برنامه "صبح بخیر ایران"، "پایش" و "مناظره" تا پایان ماه مبارک، بطور موقت حذف می شود ولی به لحاظ مباحث مهم داخلی و خارجی، پخش برنامه "نگاه یک" همچنان شنبه ها در همان ساعت 23 ادامه می یابد.

محمد احسانی در پایان تصریح کرد: امیدوارم زحماتی را که همه همکاران در شبکه یک برای تولید برنامه هایی متناسب با ایام ماه مبارک رمضان کشیدند مورد رضایت و قبول مخاطبان عزیز شبکه قرار بگیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها