jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۰۷۸۶۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۱

جام جم ورزشی: از این پس رقابت های مقدماتی جام ملت ها و مقدماتی جام جهانی در آسیا با یکدیگر ادغام خواهد شد.

اتفاق بسیار مهم در فوتبال آسیا

در پاسخ به سوالات کسانی که درباره نحوه این ادغام در هفته های اخیر این شکل ادغام را توضیح می‌ دهد.

1. گفتیم که تیم های 35 تا 46 آسیا با هم بازی کرده، 6 تیم برتر به 34 تیم برگزیده آسیا پیوسته و 40 تیم آسیا را تشکیل می‌ دهند. 6 تیم حذف شده به کلی شانس حضور در جام‌ملت‌ها‌ی 2019 را که سال 1397 برگزار می‌ شود را از دست داده اند.

2. 40 تیم برتر آسیا در 8 گروه مسابقه می‌ دهند. 8 تیم برتر آسیا و 4 تیم برتر دوم، گروه 12 تیمی هستند که ضمن صعود به مرحله سوم مقدماتی جام‌جهانی 2018 مستقیما به جام ملت های 2019 صعود می‌ کنند.

3. 4 تیم دوم که صعود نکرده اند به اضافه 8 تیم سوم و 8 تیم چهارم گروه ها و 4 تیم برتر از بین 8 تیم پنجم گروه ها 24 تیم را می‌ سازند. این 24 تیم در 6 گروه 4 تیمی به مصاف هم رفته و از بین آنها 12 تیم دیگر برگزیده می‌ شود تا مسابقات جام‌ملت‌ها‌ی 2019 آسیا با شرکت 24 تیم برتر آسیا برگزار شود! (ورزش سه)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر