jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۰۶۳۵۴   ۱۹ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۹:۱۳

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: قرار است 25 خردادماه سال جاری از سایت همسرگزینی تا همسری رونمایی شود و در این سایت واسطه‌های ازدواج فعالیت می‌کنند.

رونمایی از سایت همسرگزینی در 25 خردادماه

دکتر محمود گلزاری در همایش پایداری خانواده و تعالی جامعه با اعلام این خبر اظهار کرد: برخی از شبکه‌های خارجی اظهار کردند که ما با راه‌اندازی سایت همسرگزینی تا همسری نقش کنار زدن سایت‌های همسریابی و رواج صیغه را داریم که این در حالی است که ما در این سایت جوانان را به هم نمی‌رسانیم بلکه واسطه‌های ازدواج در آن فعالیت می‌کنند.

وی افزود: یکی از چالش‌های حوزه ازدواج و خانواده آموزش‌های بعد از ازدواج است. قوه قضاییه در این زمینه اظهار علاقه‌مندی کرده و فعالیت‌هایی را با این قوه پیگیری می‌کنیم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به آداب و رسوم دست و پاگیر ازدواج اظهار کرد: معاونت امور زنان و خانواده می‌تواند با تخصیص بودجه در این زمینه مطالعات و سیاست‌گذاری‌هایی انجام دهد. از سوی دیگر بخشی از مشکلات جوانان برای ازدواج به خاطر دیدگاه‌های مادران و برخی دیگر از اعضای خانواده‌هایشان است.

گلزاری در ادامه گفت: قوانین و مقررات حوزه ازدواج و طلاق نیز یکی از چالش‌های این حوزه است. در حال حاضر در کمیسیون فرهنگی مجلس کارگروه اصلاح قوانین فرهنگی راه‌اندازی شده است. در حال حاضر برخی قوانین ازدواج و طلاق را سخت کرده است بنابراین اصلاح و تنقیح قوانین مهم است.

وی تاکید کرد: برخی زنان مطلقه دچار ناامنی هستند. در واقع طلاق آسیب محسوب نمی‌شود بلکه یک مصیبت است و ما مسوول زنان مطلقه به شمار می‌رویم.

معاون وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در کشور ما کارهای خوبی درباره نهاد خانواده انجام می‌شود، اظهار کرد: در شورای راهبردی فرهنگی – اجتماعی دانشگاه آزاد موضوع خانواده مطرح است. علاوه بر آن قرار است در شعبه رودهن این دانشگاه در بهمن‌ماه همایش خانواده برگزار شود. همچنین ششمین کنگره خانواده و سلامت جنسی نیز در دی‌ماه با محوریت دانشگاه شاهد در حال برنامه‌ریزی است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها