وزیر نفت ایران از ارسال نامه ای به سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) درباره بازگشت تولید نفت ایران به ارقام قبل از دوره تحریم، پس از لغو تحریمها خبر داد.
کد خبر: ۸۰۴۵۶۲
برای افزایش تولید نفت منتظر تصمیم هیچکس نیستیم

به گزارش روابط عمومی وزارت نفت، بیژن زنگنه در حاشیه ششمین سمینار اوپک در پاسخ به پرسش خبرنگاری، موضوع ارسال نامه ایران به اوپک را تایید کرد و گفت: بله ؛ ما به اوپک نامه ای نوشته ایم. مضمون آن هم این است که ایران بعد از برداشته شدن تحریمها، در فاصله خیلی کوتاهی تولید نفت خود را به مقدار پیش از تحریمها خواهد رساند.

وی افزود: از اوپک خواسته ایم این مساله را در تصمیماتش لحاظ کند.

زنگنه در پاسخ به پرسشی در خصوص انتظارش از اوپک پس از ارسال این نامه نیز گفت: اگر اعضای اوپک می خواهند قیمتها در همین حدود بماند انتظار داریم جا برای ورود نفت ایران باز کنند.

به گزارش وزارت نفت، زنگنه درباره این که آیا فکر می کند اوپک تصمیمی در این باره اتخاذ کند یا خیر؛ اظهار کرد: ما نامه خود را نوشته ایم و در خصوص اقدام خود برای افزایش تولید نفت منتظر تصمیم هیچکس نیستیم. اوپک سقف تولید دارد و این سقف فعلا بین کشورها تقسیم نشده است.

برچسب ها: زنگنه شانا نفت
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
بی طرف
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۷ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۴
۰
۰
نفت را تولید نمیكنند اقای وزیر بلكه استخراج می كنند. و این نكته را هم فراموش نكنید كه هر چه بیشتر الان استخراج كنید از ذخایر ما كم می شود. اگر تولید میكردید كار شاقی بود، حیف كه افتخار ما استخراج بیشتر است نه تولید بیشتر.

نیازمندی ها