در حالی که گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درباره احتمال تغییرات در کابینه شدت یافته است، مقامات دولتی همچنان به اظهارنظرهای مبهم و بعضا ضد و نقیض در این زمینه مشغولند و در آخرین موضعگیری، سخنگوی دولت اگرچه گفت دولت اکنون هیچ برنامه‌ای برای تغییر وزیران و استانداران ندارد اما اظهار کرد: ممکن است در آینده تغییری متناسب با شرایط انجام شود.
کد خبر: ۷۹۹۸۲۲
پاسخ نوبخت به شایعات تغییر در کابینه

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمدباقر نوبخت در نشست خبری که دیروز داشت در پاسخ به سوالی درباره تغییرات دولت در کابینه افزود: این‌که فرمانداری تغییر کند و یا استانداری تشخیص بدهد فرمانداری را تغییر دهد و یا ممکن است بنده معاون خود را به علتی تغییر دهم و فرد جدیدی را منصوب کنم اینها را نباید به این مساله ارتباط داد چرا که اینها در برنامه دولت قرار ندارد و نباید این‌گونه تصور شود که دولت گفته بود من قصد تغییر ندارم اما تغییرات انجام دادند.

نوبخت همچنین در واکنش به برخی شایعات مبنی بر این‌که ستاد انتخاباتی روحانی در مجلس فعال است، افزود: این نکته درست نیست؛ چرا که این ستادها، مردمی بودند و در مقطعی شکل گرفتند و بعد از اتمام انتخابات چیزی به نام ستاد رئیس‌جمهور مطرح نیست.

نوبخت افزود: افراد آزاد هستند برای خود هر کاری انجام دهند و ارتباطی به رئیس‌جمهور ندارد.

هیأت سیاسی طالبان در ایران

هیأت سیاسی طالبان افغانستان به ‌رهبری طیب آغا به ایران سفر کرد. این هیات متشکل از اعضای دفتر سیاسی طالبان افغانستان در قطر، روز دوشنبه وارد تهران شده است.

به گزارش تسنیم ، اعضای هیات سیاسی طالبان افغانستان در سفر به تهران با مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران دیدار و درباره مسائل منطقه‌ای بویژه مسائل جهان اسلام و مسائل مربوط به مهاجران به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

بر اساس این گزارش، هیأت سیاسی طالبان افغانستان، پیش از این نیز دو بار به‌منظور دیدار با مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران و شرکت در کنفرانس بین‌المللی بیداری اسلامی به ایران سفر کرده بود.

طالبان افغانستان پیش از این اعلام کرده بودند که هدف آنها از ایجاد دفتر سیاسی در قطر ارتباط با دیگر کشورهای جهان است. به همین منظور از زمان ایجاد این دفتر، اعضای آن سفرهای متعددی به کشورهایی از جمله چین، استرالیا، آلمان و ژاپن داشته‌اند.

تاسف افخم از احکام اعدام در مصر

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن ابراز تاسف و نگرانی از صدور احکام اخیر اعدام در مصر و با تاکید بر جایگاه کهن و تاریخی این کشور اظهار کرد: اعتقاد داریم برخی مشکلات و اختلافات بر اساس اهداف بلند انقلاب مردمی مصر و از طریق گفت‌وگوهای ملی و توافق سیاسی میان جریان‌های سیاسی و اجتماعی مسالمت‌جو قابل حل و فصل است.

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، مرضیه افخم اضافه کرد: صدور چنین احکامی که تشویق روش‌های مبتنی بر خشونت و حذف را در بر دارد، وجهه و اعتبار کشور مصر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و امیدواریم از چنین راهکارهایی اجتناب شود.

آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای

مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 برای ادامه نگارش متن پیش‌نویس توافق جامع، از امروز با حضور هیأت ایران به ریاست سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان و هیات اتحادیه اروپا به سرپرستی هلگا اشمیت، معاون مسئول سیاست خارجی این اتحادیه در وین آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، این دور از گفت‌وگوها از امروز تا جمعه برگزار می‌شود و در آن معاونان وزیران خارجه 1+5 حضور ندارند و مذاکرات بین هیات ایران و هیات اتحادیه اروپا به نمایندگی از 1+5 برگزار می‌شود. تاکنون 2 دور مذاکرات در وین و یک دور در نیویورک برگزار شده است.

حداد عادل نامزد ریاست مجلس نمی‌شود

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار کرد: بنده تصمیمی برای نامزدی در انتخابات ریاست مجلس ندارم.

غلامعلی حدادعادل در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این که آیا فراکسیون اصولگرایان نامزدهای مشخصی را برای انتخابات اعضای هیات رئیسه مجلس در نظر دارد، گفت: بحث‌های انجام شده هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده است.

محاکمه جیسون رضاییان؛ سه‌شنبه

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات جیسون رضاییان، خبرنگار بازداشت شده واشنگتن پست و 2 نفر از همراهان وی، سه‌شنبه ۵ خرداد در شعبه ۱۵ دادگاه عمومی و انقلاب تهران برگزار می‌شود.

مشاور و رئیس دفتر سخنگوی قوه قضاییه در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه که به ریاست قاضی صلواتی برگزار می‌شود، متهمان و وکیل آنها حضور خواهند داشت.

رضویان افزود: جاسوسی به نفع دولت متخاصم آمریکا و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از اتهامات جیسون رضاییان است.

وی گفت‌: کیفرخواست این متهم صادر شده و وکیل وی بدقت آن را مطالعه کرده است.

تحول در اداره خانه احزاب

اعضای هیأت اجرایی خانه احزاب تا برگزاری انتخابات برای تعیین هیأت رئیسه خانه احزاب، به صورت موقت اداره هیأت رئیسه خانه احزاب را به عهده خواهند گرفت.

به گزارش فارس، سیدحسین موسوی تبریزی، حسن غفوری‌فرد، طاهرنژاد، اسلامی تبار، سیدعلی‌اکبر مرتضوی کیاسری، میرمحمدی، مظاهری، ظفرزاده و حکیمی‌پور اعضای هیات اجرایی مجمع عمومی خانه احزاب هستند.

مجمع عمومی خانه احزاب قرار است پنجشنبه هفته جاری در تالار وزارت کشور و با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و 180 حزب سیاسی برگزار شود.

پایان تب و تاب دوران استیضاح وزرا

مشاور ارشد رئیس‌جمهور گفت: از این پس توجه و تمرکز نمایندگان به سمت انتخابات دوره دهم مجلس است و تب و تاب دوران استیضاح وزرا تمام شده است.

به گزارش فارس، اکبر ترکان در گفت‌وگویی با اشاره به طرح سوال از علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اولین تعهد وزرای دولت یازدهم به انقلاب اسلامی، در پیشگاه الهی است و بعد از آن متعهد بودن نسبت به حق و حقوق مردم است.

ترکان تاکید کرد: اگر نمایندگان مجلس انتظاراتی دارند که در راستای حفظ حق و حقوق مردم است، حتما وزرا نسبت به آن پاسخگو هستند. اگر مطالباتی بر همین اساس دارند این مطالبات هم محترم است؛ اما تن دادن به مطالبات شخصی نمایندگان مجلس گناه کبیره است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها