jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۹۸۱۶۴   ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۶

تصاویر ارسالی از سوی یکی از مخاطبین حاکی از آن است که هنوز برخی از خودروهای دولتی، وارداتی هستند.

خودرو پلاک دولتی هم وارداتی است؟ + عکس

بر اساس «آیین نامه اجرایی چگونگی استفاده از خودروهای دولتی و واگذاری آنها موضوع» خودروهای دولتی بایستی از میان محصولات داخلی انتخاب شده و سازمان های دولتی حق ندارد از خودروهای خارجی استفاده کنند اما به نظر می رسد برخی سازمان های دولتی همچنان از خودروهای خارجی استفاده می کنند.

متن کامل ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1394 کل کشور حاکی از آن است که بر اساس ماده 25 این قانون خرید هرگونه خودرو سواری خارجی ممنوع است.

خرید خودرو سواری داخلی توسط شرکت‌های دولتی صرفاً از محل منابع حاصل از فروش خودروهای مازاد یا اسقاطی و درخصوص وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی حداکثر به تعداد خروج خودروهای سواری با رعایت مقررات مجاز خواهد بود.

تصویر زیر اما مربوط به خودرو «jac j5» ساخت کشور چین است که با واردات قطعات آن صرفا در داخل کشور مونتاژ می شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر