jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۹۸۱۶۴ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۶

تصاویر ارسالی از سوی یکی از مخاطبین حاکی از آن است که هنوز برخی از خودروهای دولتی، وارداتی هستند.

خودرو پلاک دولتی هم وارداتی است؟ + عکس

بر اساس «آیین نامه اجرایی چگونگی استفاده از خودروهای دولتی و واگذاری آنها موضوع» خودروهای دولتی بایستی از میان محصولات داخلی انتخاب شده و سازمان های دولتی حق ندارد از خودروهای خارجی استفاده کنند اما به نظر می رسد برخی سازمان های دولتی همچنان از خودروهای خارجی استفاده می کنند.

متن کامل ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1394 کل کشور حاکی از آن است که بر اساس ماده 25 این قانون خرید هرگونه خودرو سواری خارجی ممنوع است.

خرید خودرو سواری داخلی توسط شرکت‌های دولتی صرفاً از محل منابع حاصل از فروش خودروهای مازاد یا اسقاطی و درخصوص وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی حداکثر به تعداد خروج خودروهای سواری با رعایت مقررات مجاز خواهد بود.

تصویر زیر اما مربوط به خودرو «jac j5» ساخت کشور چین است که با واردات قطعات آن صرفا در داخل کشور مونتاژ می شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر