آیت الله نورمفیدی امام جمعه گرگان در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر، ضمن تاکید بر علاقه و ارادت مردم استان گلستان به بیت امام بویژه حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی گفت: متاسفانه هفته گذشته مطالبی در برخی از سایت ها منتشر شد که بی انصافی در حق بیت امام خمینی (ره) و بی توجهی به آنهاست.
کد خبر: ۷۹۱۲۶۹
سیدحسن خمینی مایه امید ملت ایران است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، وی با ابراز تاسف از انتشار این مطالب در سطح ملی افزود: با وجود اینکه مردم ایران نسبت به اینگونه مسائل آگاهی دارند، اما لازم می دانم مطالبی را برای روشنتر شدن ذهن مردم بیان کنم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران که دنیا را متوجه خود کرد و دوست و دشمن را در برابر خود به تعظیم درآورد، میراث امام خمینی (ره) است و همه آنهایی که با پیامدها و آثار مثبت این انقلاب آگاه هستند، امام (ره) و بیت ایشان را از جان و دل دوست دارند.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: از همه سزاوارتر به وابستگی و پایبندی به انقلاب اسلامی، بیت امام خمینی (ره) و فرزندان ایشان هستند.

وی با اشاره به نقش حاج سید احمد خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران و بعد از آن توضیح داد: وی تمام عمر خود را وقف ارادت و خدمت به امام (ره) در قم و نجف کرد و بعد از پیروزی انقلاب نیز با تمام وجود، خادم امام خمینی (ره) و مرید ایشان بود.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: امام راحل هم بارها به این موضوع اشاره داشت که نشان دهنده اعتماد ایشان به حاج سید احمد آقا بود.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: بعد از ارتحال امام (ره) نیز نقش حاج سید احمد آقا در حمایت از رهبری آیت الله خامنه ای و دفاع از مسئله ولایت فقیه که محور اساسی در نگاه ایشان بود، مهم به نظر می رسد.

وی گفت: امروز هم یادگاران و فرزندان حاج سید احمد خمینی (ره) به خصوص حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی از شایستگان علمی و انقلابی بوده و جایگاه والایی در حوزه علمیه قم دارند.

خطیب جمعه گرگان ادامه داد: حاج سید حسن آقا از برجستگان حوزه و مدرس درس خارج اصول فقه است که از این نظر، مایه امید ملت ایران است. خوشبختانه، چراغی که امام خمینی (ره) روشن کرد، خاموش نشد.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: سید حسن خمینی براساس همان مشی و مبنای فکری مرحوم سید احمد آقا عمل می کند و مقام معظم رهبری نیز عنایت ویژه ای به آنها دارد وآنها هم متقابلا به رهبر انقلاب، علاقه داشته و تمام با وجود حامی معظم له می باشند.

وی افزود: در هر حال، بیت امام خمینی (ره) با تمام وجود در خدمت انقلاب هستند و از پیشرفت و تعالی نظام، پشتیبانی می کنند.

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان های گلستان و گیلان اظهار داشت: ملت ایران و مردم شیعه و سنی استان گلستان، طبق وظیفه دینی و شرعی خود به بیت امام خمینی (ره) و فرزندان ایشان، علاقه مند هستند.

آیت الله نورمفیدی گفت: با توجه به ارادت مردم استان گلستان به امام خمینی (ره) و انتشار مطالبی علیه بیت ایشان، خواستم به ملت ایران بگویم که ذهنیت منفی در ملت ایران ایجاد نشود و در استان گلستان، خبری نیست.

به گفته وی، اینگونه مطالب، قابل اعتنا نیستند اما متاسفانه انعکاس آنها در سطح ملی موجب شد دشمنان نظام در خارج از کشور، خوشحال شوند و درصدد ایجاد اختلاف بین مردم استان برآیند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: همه اقوام استان گلستان نسبت به امام (ره) و بیت ایشان به خصوص حاج سید حسن خمینی ارادت دارند.

آیت الله نورمفیدی در همین زمینه دعا کرد پروردگار، کسانی را که گاهی اوقات، اقدامات تفرقه انگیز انجام می دهند ، هدایت کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تجاوز آل سعود به یمن گفت: در این تجاوز 27 روزه، حدود یک هزار نفر کشته شدند که 150 نفر، کودک هستند.

خطیب جمعه گرگان با طرح این سئوال که آیا کشتن مردم بی پناه، طبق ادعای رژیم آل سعود، حمله به پایگاه های نظامی یمن است؟ افزود: طبق پیش بینی مقام معظم رهبری، در نهایت، ملت یمن، که مدافع استقلال خود هستند، پیروز این جنگ هستند.

آیت الله نورمفیدی همچنین، سالروز واقعه طبس و ولادت امام جواد (ع) را گرامی داشت.

امام جمعه گرگان در پایان خود و دیگران را به تقوی الهی دعوت کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها