jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۹۰۹۵۳ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۲:۳۸

رئیس کانون عالی مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی با انتقاد از افزایش ۱۵ درصدی حقوق گفت: پیگیری های لازم برای دریافت مطالبات قانونی بازنشستگان را از وزارت رفاه انجام خواهیم داد.

دولت، فکری به حال بازنشستگان کند

علی اصغر بیات، افزود: با توجه به اینکه بازنشستگان تامین اجتماعی در حال حاضر از نظر اقتصادی شرایط خوبی ندارند و زندگی آنها به سختی می گذرد و از نظر تامین هزینه های درمانی، معیشتی و...، گرفتاری های بسیار دارند. بر همین اساس افزایش ۱۵ درصدی حقوق بازنشستگان که روز گذشته به تصویب هیات وزیران رسیدبه هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه این افزایش حقوق به رغم پیگیری های مکرر کانون بازنشستگان به تصویب رسید، گفت: پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی نیز ۱۷ درصد بود اما متاسفانه دولت افزایش ۱۵ درصد را برای مستمری بگیرانی که حداقل بگیر نیستند تصویب کرد.

بیات اظهار داشت: دو گروه مستمری بگیر در سازمان تامین اجتماعی وجود دارند گرول اول که ۶۰ درصد بازنشستگان را تشکیل می دهند افرادی هستند که حداقل حقوق را دریافت می کنند که افزایش مستمری آنان طبق ماده ۴۱ و ۱۱۱ تامین اجتماعی ۱۷ درصد افزایش پیدا کرد و دسته دوم نیز بازنشستگان که حقوقشان بالای سطوح مزدی است که افزایش مستمری این افراد نیز براساس ماده ۹۶ و نرخ تورم اعلام شده از سوی دولت ۱۵ درصد تصویب شده است.

رئیس کانون عالی مستمری بگیرن و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: در حال حاضر دو میلیون و ۶۹۴ هزار و ۶۷۹ نفر مستمری بگیر اصلی و دو میلیون و ۳۱۲ هزار و ۱۱۰ نفر تبعی تحت پوشش سازمان هستند که در مجموع تعداد آنان بیش از ۵ میلیون نفر می شود که متاثر از موضوع افزایش حقوق هستند.

بیات به دلایل افزایش کم حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اشاره کرد و افزد: افزایش حقوق ۱۴ درصدی کارکنان و بازنشستگان وظیفه بگیر کشوری و لشکری و همچنین اعلام نرخ تورم از سوی دولت باعث شده که حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به اندازه درصد پیشنهادی افزایش چیدا نکند اما این درحالی است که بازنشستگان تحت پوشش دولت وظیفه بگیر لشکری و کشوری از مزایای جانبی برخوردارند و حقوق آنان اصلا قابل قیاس با بازنشستگان تامین اجتماعی نیست بطوریکه ۱۴ درصد افزایش حقوق آنان در مجموع مساوی ۲۰ درصد خواهد بود و این موضوع به هیچ وجه عادلانه نیست.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی با انتقاد از نرخ توم ۱۴ درصدی اعلام شده ،گفت: به هیچ وجه نرخ تورم را به این صورت قبول ندارم زمانی قبول میکنیم که در جامعه ملموس و قابل مشاهده باشد در حالیکه هم اکنون حتی نمی توانیم مایحتاج ضروری زندگی خود را خریداری کنیم و از سوی دیگر هنگامی که نان ۳۰ درصد ، کرایه تاکسی ۲۰ درصد و قیمت سایر اقلام مصرفی نیز همین گونه افزایش داشته است ما دیگر چیزی را در سفره های نمی بینیم و در این شرایط مستمری بازنشستگان ۱۵ درصد افزایش پیدا میکند!!

بیات به پیگیری برای دریافت مطالبات قانونی و انتظارات بازنشستگان از مسئولان اشاره کرد و افزود : با ادامه رایزنیها و مذاکرات لازم با مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران سازمان تامین اجتماعی، پیگیر اجرایی شدن انتظارات و مطالبات قانونی بازنشستگان و مستمری بگیران خواهیم بود تا به نتیجه برسد.

وی گفت: امیدواریم مسئولان امر با اعمال سیاست های حمایتی و جانبی و یا پیش بینی و اجرای طرحها و برنامه های مرتبط با بازنشستگان و مستمری بگیران، هزینه های پرداختی آنان را کاهش دهند. ( مهر )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
منصور رضایی تزنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
من می خواهم بدانم ابن حرفها كی به عمل تبدیل میشود همه شما ها مسولین محترم از وضعیت ودرامد این بیشكسوتان كه عمر و جوانی خود را در راه حفظ ارمانهای مقدس جمهوری اسلامی سبری كرده اند ایا این انصاف است كه با این مشقت زندگی كنند من كه تازه به جمع این عزیزان ملحق شده ام از نظر روحی خود را خیلی درماننده و در مقابل خانواده ام خود را حقیر وبست احساس مكنم جون واقعا زندگی كردن با این تورم وگرانی خیلی سخت شده است بعد از سی سال خدمت امید به باداش اخر خدمت بسته ایم تا بتوانیم با ان سرمایه زندگی اینده را بسازیم كه متاسفانه انقدر اختلاس گر در مملكت داریم كه اقتصاد مان را دجار ركود كرده اند و باز تقاص این بار سنگین را ما باید بدهیم جرا جون بولی به خاطر چنین مصارفی نبست ولی ....بس بیاید واقعا كمی بخاطر خدا ومردم ورفاه حال انها قدم برداریم و شعار ندهیم
۰
۰
محمد نامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۵
ریاست محترم كانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی - جناب آقای دكتربیات
باسلام وخسته نباشید به اطلاع عالی میرسانم كه كلیه بازنشستگان ومستمری بگیران تامین اجتماعی افرادی عیالوارند و هزینه های سنگین زندگی برای همه یكسان باتوجه به تعداد افرادخانواده میباشد چه آنها كه حداقل مزد وچه آنها كه بیشترازحداقل مزد دریافت میدارند واگر كمی دقت فرمایند میزان 60درصد حداقل بگیر باتوجه به تعدادافرادخانواده وهمچنین مبلغ مستمری دریافتی این میزان به حدود 85درصد خواهدرسید وفقط حدود 15درصد افراد مستمری بگیر شاید هم كمتر سقف مستمری را دریافت میدارند لذا ازانصاف به دوراست كه حداقل بیشترو بیشتر حداقل افزایش حقوق راداشته باشند كما اینكه این 2 درصد برای كسی كه 1 ملیون تومان میگیردمیشود 20هزارتومان ولی مشكل اصلی وضعیت معیشت سخت روزگارفعلی است كه یقه این دسته از اقشار ضعیف جامعه رادربرداشته و هزینه های سرسام آور زندگی مردان این خانواده هاراشرمنده زن وبچه نموده است . شمارابه خداوندمتعال كه كاری ازدستتان برمیآید و میتوانید این قشرزحمتكش ورنجدیده را دریابید فكری بكنید ؛ كه اگر نكنید به خودتان ظلم كرده اید. باتشكر- محمدنامی بازنشسته گرفتارروزگار
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر