jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۵۰۲۱   ۱۷ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۸:۲۴

سند محرمانه دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی

باید از توافق هسته ای با ایران جلوگیری کنیم

۱

مشاوران بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرده اند که این رژیم برای جلوگیری از توافق نهایی هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 کمتر از 90 روز دیگر فرصت دارد.

باید از توافق هسته ای با ایران جلوگیری کنیم

به گزارش ایرنا، پایگاه صهیونیستی «واللا» با اشاره به اینکه به سندی محرمانه از دفتر نتانیاهو درباره بررسی تفاهم هسته ای بین ایران و گروه 1+5 دست یافته است، نوشت: مشاوران نتانیاهو ایرادهای اساسی تفاهم سوییس را که به ضرر اسراییل هستند، مشخص کرده اند.

تفاهم هسته ای بین ایران و گروه 1+5 در چارچوب بیانیه سوییس پنجشنبه گذشته در لوزان اعلام شد و دوطرف قرار است تا دهم تیرماه مذاکرات را برای دستیابی به توافق نهایی هسته ای ادامه دهند.

براساس این سند محرمانه، نگرانی های مشاوران نتانیاهو فعال در دفتر او درخصوص« نحوه نظارت بر برنامه هسته ای ایران، میزان ذخیره سازی اورانیوم غنی شده و روند تحریم ها درصورتی که ایران توافق را نقض کند»،است.

مشاوران نتانیاهو در این سند محرمانه توصیه هایی را هم مطرح و تاکید کرده اند که رژیم صهیونیستی تا 30 ماه ژوئن 2015 ( کمتر از سه ماه دیگر) وقت دارد مانع تحقق توافق هسته ای نهایی و رفتن آن به شورای امنیت شود.

در این سند توصیه شده است که باید هجمه های سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان تشدید شده و حمایت از گروه های مقاومت ضد صهیونیستی مستمسک قرار گیرد.

رژیم صهیونیستی که در راس تروریسم سازمان یافته قرار دارد و آشکارا از تروریسم تکفیری حمایت همه جانبه می کند، گروه های مقاومت فلسطینی و لبنانی ضد آن را « گروه های مسلح و تروریستی » می خواند.

مشاوران نخست وزیر رژیم صهیونیستی ، تمرکز بر موشک های بالستیک ایران را در چارچوب توصیه های خود قرار داده اند.

ناظران معتقدند که عناصر رژیم صهیونیستی به زودی حمله های گسترده ای را علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف تحت فشار قرار دادن جامعه جهانی به منظور جلوگیری از توافق نهایی هسته ای شروع می کنند.

نتانیاهو دیروز (یکشنبه) در دیدار با رسانه های آمریکایی از قانون گذاران آمریکایی خواست با توافق هسته ای با ایران مخالفت کنند تا به زعم باطل او تهران به سلاح هسته ای دست نیابد.

دیان فاینشتاین سناتور دموکرات آمریکایی با انتقاد از نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: نتانیاهو باید به خود مسلط و خویشتندار باشد و بداند تفاهم هسته ای که با تهران امضا شد تهدیدی برای موجودیت اسراییل به شمار نمی آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
خدایاری
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۷
جلوگیری كنیم؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! كی را می گه این ؟؟؟
۰
۰

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها