Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۷۸۳۰۴۶ ۰۸ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۱:۴۵

معاون آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سازمان بهره وری انرژی ایران از هموطنان خواست، هشتم فروردین با خاموش کردن شماری از وسایل روشنایی به مدت یک ساعت به بهبود مصرف انرژی و حفظ محیط زیست کمک کنند.

درخواست وزارت نیرو از ایرانی‌ها

امیر دودابی نژاد با دعوت برای مشارکت در حرکت جهانی ساعت زمین از هموطنان خواست، فرداشب (هشتم فرودین) با خاموش کردن شماری از وسایل روشنایی به مدت یک ساعت به بهبود مصرف انرژی و حفظ محیط زیست کمک کنند.

وی اظهار داشت: ساکنان کشورهای جهان نیز هشتم فروردین شماری از چراغ ها و وسایل روشنایی را به مدت یک ساعت خاموش می کنند تا از بهبود مصرف انرژی و حفظ محیط زیست حمایت کنند.

وی تاکید کرد: اگر 30 میلیون مشترک برق، هرکدام، تنها معادل یک لامپ یکصد واتی از مصارف روشنایی خود را بین ساعت 20:30 تا 21:30 در روز هشتم فروردین ماه خاموش کنند، این اقدام موجب صرفه جویی سه هزار مگاواتی مصرف انرژی می شود.

معاون آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سازمان بهره وری انرژی ایران افزود: هدف اصلی اقدام یاد شده، افزایش حساسیت مردم نسبت به حفظ محیط زیست و توجه به بهره وری انرژی است.

شروع ساعت زمین از استرالیا

وی خاطرنشان ساخت: از سال 2007 حرکتی با نام ساعت زمین به منظور ایجاد حساسیت بین مردم جهان برای حفظ محیط زیست و توجه به تغییر اقلیم به وجود آمده است. این حرکت در ابتدا از استرالیا آغاز شد و سال به سال کشورهای مختلف جهان به آن پیوستند که براساس آن، در آخرین شنبه ماه مارس هر سال در یک ساعت مشخص، شماری از چراغ های روشنی بخش المان (نماد ) های اصلی شهرها خاموش می شود.

برج میلاد هم خاموش می شود

معاون آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سازمان بهره وری انرژی ایران با بیان پیوستن 162 کشور جهان تا سال 2014 به کمپین ساعت زمین، افزود: تاکنون 14 کلان شهر در ایران نیز به این کمپین پیوسته اند تا حمایت خود را از حفظ محیط زیست و بهینه سازی مصرف انرژی اعلام کنند.

دودابی نژاد ادامه داد: براساس این اقدام جهانی، در ایران هم شماری از روشنایی های المان های اصلی برخی شهرهای کشور از جمله برج میلاد در تهران، خاموش می شود.

این مقام مسوول در سازمان بهره وری انرژی ایران تصریح کرد: این خاموشی ، روز شنبه ، هشتم فروردین ماه از ساعت 20:30 تا 21:30 به نشانه همبستگی با حرکت جهانی ساعت زمین، رخ می دهد.

دودابی نژاد هدف اصلی از این اقدام را تغییر عادت های روزمره در مصرف انرژی عنوان کرد و گفت: خاموش کردن شماری از روشنایی ها ٬ اهمیت برق را یادآور می شود .ضمن اینکه از آنجا که موضوع انرژی به عنوان یکی از عوامل تغییر اقلیم در جهان مطرح است٬ این اقدام نمادین کمک می کند که با همکاری یکدیگر، تحولی در مصرف انرژی و استفاده بهینه از آن ایجاد کنیم.

وی موضوع گرمایش زمین را یکی از معضلات زیست محیطی برشمرد و گفت: مصرف سوخت فسیلی و سوزاندن آنها از عوامل ایجاد گرمایش است که در سراسر جهان به منظور استفاده بهینه از منابع انرژی شماری از لامپ ها را در یک ساعت مشخص خاموش می کنند.

معاون آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سازمان بهره وری انرژی ایران گفت: صرفه جویی در مصرف انرژی موجب حفظ محیط زیست می شود که اولویتی ملی و جهانی به شمار می آید . همچنین افزایش بهره وری انرژی، میزان ارزش افزوده را ارتقا می دهد و به اقتصاد کشور کمک می کند.(پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

از دو هفته پیش که با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورمان مواجه شدیم، این انتظار وجود داشت رفته‌رفته رشد قابل‌توجهی را نیز در موارد مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری مشاهده کنیم؛ اتفاقی که دیروز رخ داد و مجدد آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا از مرز200 نفر در روز تجاوز کرد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش