jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۸۲۶۴۵ ۰۴ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۰

رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران با بیان این که بیشترین مشکلات گوارشی بر اثر پرخوری​های تعطیلات نوروزی شامل اسهال، استفراغ و مسمویت غذایی است، هشدار داد: سایر مشکلات شامل سرگیجه، دل درد، یبوست، ترش کردن و موارد مشابه است.

شایع​ترین مشکلات گوارشی در تعطیلات

دکتر ایرج خسرونیا گفت: همچنین افراد در صورت پرخوری شدید، سنگین، چاق و دچار افزایش قندخون و چربی خواهند شد.

وی با اشاره به این که به طور معمول افراد بعد از اتمام تعطیلات نوروز باید به اندازه معمول بخورند، اظهار کرد: در صورت تمایل به مصرف تنقلات میزان آن باید خیلی کم باشد و از مصرف فست فودها هم تا حد امکان باید خودداری گردد.

متخصص بیماری​های داخلی توصیه کرد: در مسافرت​های نوروزی باید حساب افراد مسن همراه را هم کرد و هوایشان را داشته باشیم تا از مواد چربی و قندی، زیاد مصرف نکنند.

وی به بیماران دچار مشکلات گوارشی توصیه کرد: داروهایشان را همراه داشته باشند و از مصرف به موقع آنها طبق دستور پزشک نیز غافل نشوند، همچنین در طول مسیر مسافرت از مواد غذایی کم مصرف نمایند و مواد غذایی سالم نیز حتما همراه داشته باشند.

فوق تخصص گوارش همچنین بر اهمیت مصرف آب سالم و استفاده از سرویس بهداشتی​های تمیز و بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری​ها نیز توصیه کرد. (شفا آنلاین)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش