jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۸۲۳۹۶   ۰۲ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۰:۵۲

خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش داد: جنبش مردمی انصارالله یمن روز شنبه برای مبارزه با نیروهای وفادار به عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی اعلان بسیج مردمی کرد.

انصارالله یمن اعلان بسیج همگانی کرد

به گزارش منابع خبری این جنبش همچنین برای نبرد با تندروان اعلان بسیج همگانی نظامی و امنیتی کرده است.

بیش از 140 تن در 4 حمله تروریستی روز جمعه گروه داعش به نمازگزاران 2 مسجد در صنعا پایتخت یمن شهید شدند که دستکم 13 تن از آنان کودک بودند.

انفجارهای انتحاری در مسجدهای بدر و حشوش حدود 357 زخمی برجاگذاشته است.

در حملات روز جمعه، «مرتضی المحطوری» روحانی برجسته جنبش مردمی انصارالله یمن و 2 تن از سران این جنبش به شهادت رسیدند.

جنبش مردمی انصارالله یمن در 6 ماه گذشته برای مبارزه با فساد و تروریسم، صنعا پایتخت و 9 استان از 21 استان یمن را تحت تسلط خود درآورده است.

«ضیف الله الشامی» عضو شورای سیاسی جنبش مردمی انصارالله در ارتباط با حملات تروریستی روز جمعه در صنعا با تاکید بر اینکه ملت یمن تسلیم عناصر تکفیری و حامیان داخلی و خارجی آنها نمی شود، گفت که آمریکا، سعودی، قطر و برخی نیروهای داخلی درصدد سوق دادن یمن به درگیری های داخلی هستند.

وی انفجارهای تروریستی به ویژه جنایت روز جمعه در صنعا را نتیجه توطئه های صهیونیستی آمریکایی دانست و افزود: این جنایات بدون واکنش و مجازات باقی نخواهد ماند و این ملت هرگز در مقابل جنایات تروریستی تسلیم نخواهد شد.

براساس این گزارش، سومین حمله انتحاری تروریستی که قرار بود در مسجد امام هادی(ع) در استان صعده در شمال یمن رخ دهد با به هلاکت رسیدن عنصر انتحاری ناکام ماند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها