عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار خبر داد:

اعلام نام بدهکاران دانه درشت بانکی در صورت عدم تسویه

رییس کل بانک مرکزی خبر داد:

فهرست ۵۷۵ بدهکار بانکی روی میز قضا

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه میزان معوقات بانکی ۹۲ هزار میلیارد تومان شناسایی شده است، گفت: در این خصوص پرونده ۵۷۵ نفر را به قوه قضاییه فرستاده‌ایم که اطلاعات آنها نیز در حال تکمیل شدن است.
کد خبر: ۷۸۱۷۸۴
فهرست ۵۷۵ بدهکار بانکی روی میز قضا

ولی الله سیف در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با بیان این مطلب، افزود: میزان بدهی این افراد یک سوم معوقات کل نظام بانکی است.

وی انتظام‌ بخشی به بازار غیرمتشکل پولی و گسترده شدن چتر نظام بانکی را از مهم‌ترین برنامه‌های بانک مرکزی در سال 1394 اعلام کرد.

سیف همچنین درباره پیش بینی نرخ ارز در سال آینده گفت: این به میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد.

وی معوقات بانکی را واقعیتی دانست که در همه نظامات بانکی وجود دارد اما مهم این است که به‌درستی شناسایی و با آن برخورد شود.

رییس کل بانک مرکزی گفت: به علت شرایط خاص اقتصادی، تسهیلات تکلیفی و نوسانات قیمت نفت شاهد بودیم که افراد موفق هم دچار معوقات بانکی شدند و ما نباید به گونه‌ای عمل کنیم که معوقات بانکی مانع ارائه تسهیلات شود.

سیف افزود: بانک مرکزی در بخشنامه ای اعلام کرده است که باید بدهکاران بانکی که در حال تولید هستند از فهرست افراد بدهکار معوق در نظام بانکی که به آنان نباید تسهیلات ارائه شود مستثنا شوند تا خط تولید واحدهای آنان راه بیفتد و مانده بدهی آنها نیز باید به صورت قسطی از آنان دریافت شود.(خبرگزاری صدا و سیما)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
مهرنوش
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۰ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۳
۰
۰
عملكرد ضعیف بانكها در ارجاع پرونده های مطالبات معوق به اشخاصی فاقد تخصص و تعهد بنام شركتهای شرخری نتنها باعث كاهش مطالبات نشد بلكه باعث ازبین رفتن انگیزه كادر حقوقی بانكها بعلت عدم اعتماد به ایشان شد.حالا برای بازگشت به قبل راه بسیار مشكل تری پیش روی بانكها است.سیاستهای اقتصادی و برنامه های غیر تخصصی و غیر متعهدانه بانكها باعث افزایش میزان مطالبات به این شكل شده است.با تشكر

نیازمندی ها