وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که برای رسیدن به توافق نهایی در مذاکرات هسته ای، باید تمامی تحریم های ایران برداشته شود از نزدیک شدن دیدگاههای مذاکره کنندگان به یکدیگر خبر داد ، اما خاطرنشان کرد دوری جستن از روش های نامناسب و کنار گذاشتن روشهای تقابلی، می تواند مذاکرات را زودتر به نتیجه برساند.
کد خبر: ۷۷۷۲۷۰
دیدگاههای مذاکره کنندگان هسته ای به یکدیگر نزدیک شده است

محمدجواد ظریف در گفت وگو با خبرگزاری کیودو گفت: رفع تدریجی تحریم ها راهکار چندان مناسبی جهت جلب اعتماد ایران و ساخت بنایی بر پایه اعتماد متقابل نیست.

وی یادآور شد: ما یک دستور بسیار روشن داریم و آن برداشته شدن تمامی تحریم ها است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در عین حال لغو یکباره تمامی تحریم های ایران را مقدمه دستیابی به توافق نهایی با کشورهای 1 +5 دانست.

ظریف همچنین اظهار داشت: ایران در چند سال اخیر نه تنها فشار تحریم ها را به خوبی مهار کرده و آن را کاهش داده بلکه توانسته است در زمینه های اقتصادی نیز به پیشرفت های قابل ملاحظه ای دست یابد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد دیگر کشورهای حاضر در مذاکرات هسته ای نیز همانند ایران جهت حل مشکلات گام بردارند تا نتایج نشست ها به سود طرفین باشد.

کیودو نیوز همچنین در بخشی از گزارش خود نوشت: بیان این سخنان از سوی مقام ارشد وزارت امور خارجه ایران بیانگر آن است که موضوع تحریم ها، یکی از محورهای اصلی مورد اختلاف طرفین در این پرونده است. به همین خاطر پیدا کردن راهکاری مناسب برای این موضوع تا حدود زیادی می تواند در پیشبرد پرونده ایران مفید باشد.

پرونده آخرین دور از مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 و همچنین دیدارهای دوجانبه ایران و روسیه و چین روز گذشته(پنجشنبه) در مونترو سوئیس بسته شد.

مونترو از روز دوشنبه گذشته میزبان مذاکرات هسته ای ایران بود.

دور بعدی مذاکرات ایران و آمریکا 24 اسفند از سر گرفته شود،اما تا این زمان مکان ان اعلام نشده است.(ایرنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها