دیدگاه فرمانده نیروی انتظامی در باره برخورد با دلالان ارز

فضای اقتصادی با بگیر و ببند سازگار نیست

فرمانده نیروی انتظامی کشور درباره درخواست برخی مسئولان از پلیس برای برخورد با اخلالگران بازار ارز گفت: در این موضوع، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل شده و هر کاری که انجام دهیم، در قالب همان مسئولیت‌هایی است که به ما داده شده است و ما نیز از این دستورات تبعیت خواهیم کرد.
کد خبر: ۷۷۰۸۹۷
فضای اقتصادی با بگیر و ببند سازگار نیست

سردار اسماعیل احمدی‌ مقدم که در حاشیه اولین گردهمایی کارآگاهان پلیس آگاهی و در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، با بیان اینکه "چنین حوزه‌هایی حساس محسوب می‌شوند" افزود: اگر خاطرتان باشد در سال 91 از ما خواستند همه دلارفروشان غیرمجاز جمع‌آوری شوند اما پس از آن دیدیم که دلار گران شد؛ چراکه دولت وقت با کمبود ارز روبه‌رو بود و این اقدام باعث بالارفتن قیمت ارز نیز شد؛ بنابراین این حوزه حساسیت‌های خاص خود را دارد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های خارج از ضابطه برخی صرافی‌ها گفت: برخی صرافی‌ها خارج از ضابطه شکل گرفته‌اند و برخی هم جدای از مجوزی که دارند فعالیت می‌کنند؛ مثلا مجوز طلافروشی دارند اما در حوزه خرید و فروش ارز نیز فعالیت دارند.

فرمانده نیروی انتظامی در عین حال با بیان اینکه "این کار با آهنگ منطقی و مشخصی پیش می‌رود" گفت: فضای اقتصادی با بگیر و ببند سازگار نیست؛ در حال حاضر نیز کار با توجیه و عقلانیت پیش می‌رود و اقدامات لازم در این خصوص پیش‌بینی شده است، پلیس نیز در حال انجام وظایف خود است.

احمدی‌ مقدم در ادامه سخنانش درباره روند رسیدگی به جرایم نیز خاطرنشان کرد: در ناجا تمرکزمان روی جرم‌های بزرگ و سریالی است. ما به این جرایم با سرعت رسیدگی می‌کنیم؛ همانطور که در یک دهه گذشته با وجود افزایش جمعیت و تهدیدات، این جرایم رو به کاهش بوده است.

وی همچنین با اشاره به جرایم خرد اظهار کرد: در این مورد هیچ‌گاه و در هیچ کشوری نیز رسم بر این نبوده که تک‌تک از تمام توان و امکانات پلیس برای برخورد با عاملان استفاده شود اما این موارد نیز در حال رسیدگی است. به عنوان مثال وقتی یک باند سرقت منهدم می‌شود تعداد 100 شاکی شناسایی و تعداد 100 شاکی دیگر نیز در اعترافات شناسایی می‌شوند.(ایسنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها