jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۷۰۷۱۷   ۲۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۲:۰۳

جام جم ورزشی: در این رده‌بندی سه مربی ایرانی حضور دارند. حسین فرکی، امیر قلعه‌نویی و افشین قطبی که در حال حاضر بدون تیم است.

تازه‌ترین رنکنیگ مربیان باشگاهی جهان

به نقل از سایت رسمی کانون مربیان فوتبال ایران، وب‌سایت coachworldranking تازه‌ترین رده‌بندی برترین مربیان باشگاهی فوتبال جهان را منتشر کرد. بر اساس رده‌بندی منتشر شده "کارلو آنچلوتی"، سرمربی ایتالیایی و موفق باشگاه رئال‌مادرید مثل ماه‌های گذشته همچنان در صدر این رده‌بندی قرار دارد و برترین مربی باشگاهی جهان است.
"دیگو سیمئونه"، سرمربی آرژانتینی اتلتیکومادرید و "پپ گواردیولا"، سرمربی اسپانیایی بایرن‌مونیخ نیز به ترتیب در رده‌های دوم و سوم این رده‌بندی قرار دارند. نکته جالب اینکه در این رده‌بندی "یورگن کلوپ"، سرمربی جوان و آلمانی بروسیادورتموند نیز با وجود وضعیت نه چندان مطلوب تیمش در رقابت‌های این فصل بوندس‌لیگا همچنان در میان 10 مربی برتر باشگاهی جهان قرار دارد اما نسبت به ماه گذشته دو پله سقوط کرده و از رده هشتم به رده دهم رسید است. "ژوزه مورینیو"، سرمربی چلسی نیز از رده پنجم به رده هفتم سقوط کرده‌ است.

رده‌بندی 10 مربی باشگاهی برتر جهان به شرح زیر است:
1- کارلو آنچلوتی، سرمربی رئال‌مادرید با 17773 امتیاز
2- دیگو سیمئونه، سرمربی اتلتیکومادرید با 14055 امتیاز
3- پپ گواردیولا، سرمربی بایرن‌مونیخ با 13974 امتیاز
4- اونای امری، سرمربی سویا با 11612 امتیاز
5- لوئیز انریکه، سرمربی بارسلونا با11000 امتیاز
6- خورخه خسوس، سرمربی بنفیکا با 10905 امتیاز
7- ژوزه مورینیو، سرمربی چلسی با 10650 امتیاز
8- لورن بلان، سرمربی پاری‌سن‌ژرمن با 10387 امتیاز
9- آرسن ونگر، سرمربی آرسنال با 9544 امتیاز
10- یورگن کلوپ، سرمربی بروسیا دورتموند با 9039 امتیاز
در این رده‌بندی سه مربی ایرانی نیز حضور دارند. حسین فرکی، سرمربی سپاهان، امیر قلعه‌نویی، سرمربی استقلال و افشین قطبی، سرمربی سابق شیمیزو اس‌پالس ژاپن که در حال حاضر بدون تیم است. نکته جالب اینکه حسین فرکی، سرمربی باشگاه سپاهان نسبت به رده‌بندی آخر این سایت 14 پله صعود کرده و از رده 240 به رده 226 رسیده است. امیر قلعه‌نویی نسبت به رده‌بندی قبلی یک پله صعود کرده و به رده 565 آمده و افشین قطبی با وجود آنکه بدون تیم است، 10 پله بالا آمده و در رده 670 قرار دارد.
سه گراف زیر نیز نوسان سه نماینده ایران در این رده‌بندی را نشان می‌دهد. همانطور که در این گراف‌ها نیاز مشخص است فرکی از زمان حضور موفق در باشگاه فولاد خوزستان مدام در این رده‌بندی در حال صعود است اما قلعه‌نویی و قطبی که روزی در رده هفتاد و هشتم این رده‌بندی نیز قرار داشته، در حال سقوط هستند. بهترین رتبه امیر قلعه‌نویی در این رده‌بندی نیز رده 172 بوده که در نوامبر 2013 به دست آورده است اما رده فعلی، بهترین رده‌ای است که فرکی تا بحال آن را تجربه کرده است.

(ورزش سه)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها