گروگانگیری برای فرار از محاصره پلیس

مرد معتاد که برای رهایی از دست پلیس، اعضای خانواده‌ای را در تهران به گروگان گرفته بود، پس از ناکامی در اجرای نقشه‌اش دستگیر شد.
کد خبر: ۷۶۷۴۰۱

به گزارش جام‌جم، ساعت یک و30 دقیقه بامداد دیروز ماموران کلانتری 111 هفت‌چنار تهران هنگام گشتزنی در یکی از محله‌های شهر به مرد جوانی مشکوک شدند که در اطراف خودروهای پارک شده پرسه می‌زد.

ماموران او را زیر نظر گرفتند که معلوم شد، وی قصد وارد شدن به خانه یک قاچاقچی در آن حوالی را دارد. آنها با نزدیک شدن به او برای دستگیری‌اش وارد عمل شدند که ناگهان مرد جوان که متوجه حضور پلیس شده بود به سرعت فرار کرد و ماموران به تعقیبش پرداختند.

در جریان این تعقیب و گریز، ماموران متوجه شدند مرد فراری سلاح همراه دارد و هر لحظه ممکن است شلیک کند. مرد مسلح در ادامه وارد کوچه‌ای شد و با ضربه زدن به در خانه‌های اهالی قصد وارد شدن به این خانه‌ها را داشت که موفق نشد. جوان مسلح زمانی که متوجه شد هیچ‌کدام از همسایه‌ها در را برای وی باز نمی‌کنند، تصمیم گرفت به زور وارد یکی از خانه‌های اطراف شود.

بنابراین به سمت یک خانه قدیمی در انتهای کوچه رفت و از بالای در وارد خانه شد. پنج زن و مرد که از ساکنان خانه بودند با مشاهده مرد جوان سعی می‌کردند مانع ورود مرد مسلح شوند اما موفق نشده و مرد مسلح آنها را به گروگان گرفت.

ماموران زمانی که متوجه شدند متهم به اخطارهای آنها توجهی نمی‌کند، سعی کردند در گفت‌وگو با وی و انجام عملیات روانکاوی مجبورش کنند که خود را تسلیم کند، اما تلاش‌هایشان در این زمینه بی‌فایده بود و هر لحظه احتمال می‌رفت مرد مسلح یکی از گروگان‌ها را به قتل برساند.

در حالی که ماموران سعی در آزادی گروگان‌ها داشتند، متهم با رها کردن اعضای این خانواده از در پشتی فرار کرد. ماموران هم بلافاصله راهش را سد کردند که متهم برای رهایی، اسلحه‌اش را به سمت سرباز کلانتری نشانه رفت و گلوله‌ای شلیک کرد که تیر در اسلحه گیر کرد. ماموران نیز او را دستگیر کردند که در بازرسی از او، یک قبضه سلاح کلت و تعدادی فشنگ کشف شد.

متهم که علیرضا نام دارد، دیروز برای تحقیقات به شعبه سوم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و در اظهاراتش به بازپرس منصور هاشمیان گفت: معتاد به شیشه هستم و همین موضوع باعث شد شرایط زندگی‌ام خراب شود و هیچ جا به من کار ندهند. کم‌کم با افراد نابابی آشنا شده و به گروه‌های آنها ملحق شدم که همگی سارق و معتاد بودند. ارتباطم با آنها باعث شد هر روز بیشتر در منجلاب اعتیاد گرفتار شوم. شب حادثه شیشه مصرف کردم و با سلاحی که از دوستم گرفته بودم از خانه‌مان خارج شده تا با تهدید مرد قاچاقچی، از او شیشه بگیرم.

وی ادامه داد: ماموران در خیابان به من ظنین شده و تعقیبم کردند که به زور وارد خانه‌ای شدم و آنها را با سلاحی که به دست داشتم تهدید کردم تا شاید راهی برای فرار از دست ماموران پیدا کنم که ناکام مانده و دستگیر شدم.

با اعتراف متهم، برای او قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از متهم در پلیس آگاهی ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها