مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع:

جنگنده جدید ایرانی صاعقه ۲، بزودی رونمایی می شود

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع از رونمایی جنگنده ایرانی صاعقه ۲ در آینده ای نزدیک خبر داد.
کد خبر: ۷۶۶۴۲۸
جنگنده جدید ایرانی صاعقه ۲، بزودی رونمایی می شود

در دومین روز از ایام الله دهه مبارک فجر با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نخستین بالگرد از «کلاس ۴۱۲» ساخت شرکت صنایع هلی کوپترسازی ایران «پنها» وابسته به سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تحویل شد.

منوچهر منطقی، مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، در حاشیه مراسم تحویل این بالگرد طی سخنانی در جمع خبرنگاران، با تبریک خجسته ایام الله دهه مبارک فجر گفت: تولید بالگرد ۴۱۲ که با بالگردهای روز دنیا برابری می کند، گامی جهشی است که توسط متخصصان فجرآفرین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در شرکت پنها با استواری و صلابت برداشته شده است.

وی افزود: تولید این نوع بالگرد بویژه در شرایط تحریم، لبیک به فرمان مقام معظم فرماندهی کل قواست که با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی زمینه چنین جهشی را فراهم فرمودند.

منطقی افزود: در این بالگرد که با نظارت سازمان هواپیمایی کشوری تولید شده، کلیه استاندارهای هوانوردی بین المللی و سازمان هواپیمایی کشوری رعایت شده و با پیوستن به ناوگان بالگردی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، در خدمت ماموریت های امداد و نجات این سازمان قرار خواهد گرفت.

قابلیت‌های بالگرد ۴۱۲

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، با بیان اینکه بالگردهای ۴۱۲ دارای دو موتور چهار ملخه بوده و از سیستم خلبان خودکار برخوردار است، گفت: این بالگرد قابلیت حمل و جابجایی ۱۴ نفره خدمه و سرنشین را دارد و قادر است، ماموریت‌های متنوعی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی در حوزه طراحی و ساخت انواع بالگرد به خودکفایی رسیده‌ایم، افزود: این موفقیت‌های بزرگ و دستاوردهای درخشان، محصول انقلابی است که خودباوری و تکیه بر استعداد و توان داخلی را در این کشور نهادینه کرد.

منطقی با تقدیر از نقش ارزنده شرکت صنایع هلی کوپترسازی ایران (پنها) گفت: این دستاورد، محصول کار، مدیریت جهادی و همت بلند دانشمندان و متخصصان گمنامی است که با الهام و تمسک به ارزش های انقلاب اسلامی و تجارب هشت سال دفاع مقدس، هر روز برگ زرینی از افتخار و سرافرازی را برای ایران اسلامی رقم می‌زنند.

وی همچنین با قدردانی از حمایت های معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، رییس سازمان صنایع هواپیمایی کشوری و رییس سازمان هلال احمر، گفت: اجرای این پروژه پیچیده که منجر به تولید این محصول راهبردی شد، جلوه ای از وحدت و همدلی را نیز به نمایش گذاشت که می تواند به عنوان یک برنامه موفق در سایر برنامه ها از آن الگو گرفت.

منطقی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بهمن ۵۷ و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: تلاش برای رسیدن به قله های پیشرفت و تعالی، آرمان بلندی است که فرزندان رشید ملت ایران در وزارت دفاع در ادامه راه شهیدان، با همه توان در پی تحقق آن هستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای صنایع هوایی بزودی رونمایی خواهد شد، افزود: این هواپیما نوع پیشرفته جنگنده صاعقه با نام «صاعقه ۲» است.

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: در این هواپیما دست کم سه برابر هواپیمای قبلی نوآوری های داخلی در آن صورت گرفته است.

منطقی افزود: از سال آینده به طور متوسط هر ماه یک دستاورد صنایع هوایی رونمایی خواهد شد که حاصل تلاش و همکاری مجموعه های دانشگاهی با صنایع دفاعی است.‎(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها