jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۶۳۱۷۷ ۰۵ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۱:۴۴

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان یزد از دستگیری اعضای یک خانواده غیر ایرانی که مدت 16 سال با اسناد و مدارک هویتی جعلی زندگی می کردند، خبر داد.

16سال زندگی یک خانواده بیگانه با هویت جعلی

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ 'رضا رضایی' گفت: با اعلام خبری مبنی بر اینکه یک خانواده غیر ایرانی با اسناد و مدارک هویتی جعلی ایرانی در یکی از محلات شهر یزد زندگی می کنند، بررسی این موضوع به ماموران اداره مهاجرت و گذرنامه سپرده شد.

وی افزود: ماموران ضمن هماهنگی با مقامات قضائی پس از انجام یک سری کارهای اطلاعاتی و تحقیقات لازم، نسبت به صحت این مساله مطمئن شده و اعضای این خانواده شش نفره را دستگیر کردند.

رضایی ادامه داد: ماموران در بازجویی های انجام شده متوجه شدند پدر و مادر این خانواده که از اتباع غیر ایرانی هستند در سال 1377با استفاده از شناسنامه جعلی ایرانی با هم ازدواج کرده و پس از آن موفق به اخذ سند رسمی ازدواج نیز شده اند.

وی اظهار داشت: والدین این خانواده برای فرزندان خود شناسنامه و کارت ملی ایرانی تهیه کرده و فرزندانشان با هویت ایرانی در مدارس یزد در حال تحصیل هستند.

وی افزود:اعضای این خانواده ماهیانه 273 هزار تومان یارانه نقدی دریافت می کرده اند و با استفاده از طرح بیمه سلامت، برای خود دفترچه خدمات درمانی اخذ کرده اند.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان یزد اظهار داشت: همسر این فرد با استفاده از اسناد و مدارک هویتی ایرانی ضمن دریافت دسته چک بانکی و گواهینامه رانندگی، یک دستگاه خودرو سواری را به نام خودش خریداری کرده است.

رضایی یادآور شد: متهمان به همراه پرونده مربوطه تحویل دادسرا شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر