ارسال نامه‌های تهدید‌آمیز برای ترساندن مالباخته

نامزد عاشق پیشه، سارق فرش‌های نفیس بود

باند بزرگ سارقان موبایل در شرق پایتخت متلاشی شد

سرقت گوشی‌های مدل بالا در ازای ۱۰۰ هزار تومان

پلیس آگاهی توانست مجرم سابقه داری را که پس از آزادی از زندان، اقدام به تشکیل یک باند سرقت کرده بود، دستگیر کند؛ این فرد با استخدام ۸ سارق، باند بزرگ سرقت موبایل در شرق پایتخت را رهبری می‌کرد.
کد خبر: ۷۶۲۸۳۶
سرقت گوشی‌های مدل بالا در ازای ۱۰۰ هزار تومان

کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ به دنبال اقدامات پلیس آگاهی پایتخت در کنترل مجرمان سابقه دار، اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمین سابقه دار به نام عباس . ن (30 ساله) که دارای سوابق متعدد در زمینه کیف قاپی، گوشی قاپی و بارکنی است، پس از تأمین قرار وثیقه 150 میلیون تومانی از زندان آزاد شده و با تشکیل گروه جدیدی متشکل از مجرمین سابقه دار در زمینه کیف قاپی و سرقت گوشی‌های تلفن همراه اقدام به ارتکاب سرقت‌های متعدد در مناطق شرق و جنوب شرق تهران به ویژه در خیابان‌های پیروزی، نیروی هوایی و ... می‌کند.
با توجه به اطلاعات به دست آمده در خصوص فعالیت مجرمانه این گروه مجرمین سابقه دار، پرونده مقدماتی با موضوع «کیف قاپی و گوشی قاپی» تشکیل و هماهنگی‌های لازم قضایی با شعبه چهارم دادیاری دادسرای ناحیه 34 تهران در خصوص این پرونده انجام شد و با آغاز رسیدگی به پرونده در پایگاه ششم پلیس آگاهی، شناسایی اعضای گروه در دستور کار کارآگاهان این پایگاه قرار گرفت که کارآگاهان این پایگاه با سلسله اقدامات پلیسی و بهره‌گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار موفق به شناسایی هفت عضو دیگر این گروه شدند.
بررسی سوابق اعضای این گروه به نام‌های بهروز (24 ساله)، مسعود (18 ساله)، احمـد (23 ساله)، ایمان (18 ساله)، جواد (27 ساله)، حامد (26 ساله) و محسن (25 ساله) نشان داد که تمامی این افراد از مجرمین سابقه دار منطقه کیانشهر هستند که به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با کیف قاپی و زورگیری بارها دستگیر شده اما هرکدام پس از گذشت مدتی کوتاه، با تأمین قرار وثیقه از زندان آزاد و این بار با تشکیل گروه جدید سرقت به سرکردگی «عباس . ن» اقدام به انجام ده‌ها فقره سرقت در مناطق مختلف شرق و جنوب شرق تهران بویژه در مناطق پیروزی، تهران نو، بلوار ابوذر، دولت آباد، میدان خراسان، خیابان 17 شهریور، نیروی هوایی و ... کرده‌اند.
با شناسایی مخفیگاه تمامی اعضای گروه در مناطق کیانشهر، اتابک و شهرزاد، دستگیری همزمان متهمان در دستور کار قرار گرفت و هر هشت عضو این گروه از سارقین، در چند عملیات همزمان دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
متهمان در همان تحقیقات اولیه به ده‌ها فقره سرقت اعتراف و عنوان کردند که سرکرده گروه، مدل گوشی‌های مورد نظرش را به آنها اعلام کرده و اعضای گروه نیز پس از سرقت گوشی‌های مورد نظر وی، آن‌ها را به عباس.ن (سرکرده گروه) تحویل می‌دادند و در ازای هر فقره سرقت و تحویل گوشی، دستمزد خود را تحویل می‌گرفتند.
یکی از اعضای گروه به نام محسن . م (25 ساله) که بیشترین سرقت‌ها را در میان سایر اعضای گروه انجام داده ، در اعترافاتش عنوان داشت که تمامی گوشی‌های مسروقه را پس از سرقت به عباس تحویل داده و او نیز در ازای هر فقره سرقت گوشی مدل بالا (Touch) مبلغ 100 هزار تومان به وی پرداخت می‌کرده است.
همزمان با دستگیری متهمان و به ویژه دستگیری سرکرده گروه، در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها ده‌ها گوشی تلفن همراه بدست آمد که بررسی سوابق آنها نشان داد که تمامی این گوشی‌ها دارای سابقه سرقت به شیوه «گوشی قاپی» و یا «زورگیری» هستند که ده‌ها مالباخته با مراجعه به پایگاه ششم آگاهی، اقدام به شناسایی اموال خود و همچنین متهمین کردند.
یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در خیابان 21 متری دهقان به سمت منزل در حال حرکت بودم که ناگهان در داخل کوچه، دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت به بهانه اینکه من برای خواهر یکی از آنها ایجاد مزاحمت کرده‌ام اقدام به تهدید من کرده و مرا مجبور کردند تا گوشی تلفن همراه خود را به آنها نشان داده تا به ادعای خودشان تصویر و یا شماره تماس خواهرشان را نشان دهند! من نیز که اطمینان داشتم آنها اشتباه کرده‌اند، گوشی تلفن همراه خود را به یک نفر از آنها که از موتور پیاده شده بود نشان دادم و آن فرد نیز به محض گرفتن گوشی من، اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم کرد و هر دو نفر با موتورسیکلت طرح هوندا 125 از محل متواری شدند.
مالباخته دیگری نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 13:00 مورخه 21/08/1393 در حال تردد در خیابان آل آقا بودم که یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 با دو سرنشین جوان حدودا 20 ساله به من نزدیک شده و از من درخواست پول خرد کردند و در حالیکه قصد داشتم تا به آنها پول خرد بدهم ناگهان ترک نشین موتور اقدام به قاپیدن گوشی تلفن همراهم کرد.
یکی دیگر از شاکیان این باند با اشاره به سرقت گوشی تلفن همراهش به شیوه زورگیری، به کارآگاهان گفت: در ساعت 19:30 مورخه اول مردادماه سال جاری در خیابان 17 شهریور در حال صحبت کردن با تلفن همراهم بودم که یک نفر گوشی را محکم از دستم کشید و به داخل کوچه‌ای شروع به دویدن کرد؛ در داخل کوچه توانستم خودم را به این جوان برسانم اما در آنجا سه جوان دیگر با چاقو به سمت من حمله ور شده و همان جوان سارق گوشی نیز چاقوی بزرگی را از زیر لباسش خارج کرد و همزمان سوار موتور شد؛ من نیز با مشاهده چهار جوان که همگی چاقو و قمه به دست داشتند، هیچ کاری از دستم بر نمی‌آمد و در حالیکه به من ناسزا می‌گفتند تنها نظاره‌گر آنها بودم که با دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 و آپاچی از محل دور شدند.

اعترافات یکی از متهمان

یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت گوشی تلفن همراه که بارها به اتهام گوشی قاپی دستگیر و روانه زندان شده و همیشه به شیوه انفرادی سرقت می‌کرد، در مصاحبه‌ای کوتاه به سؤالات زیر جواب داد:

-چند سال داری ؟

25 سال

سابقه هم دارید؟

بله؛ چندین بار به جرم گوشی قاپی و کیف قاپی دستگیر شدم؛ آخرین بار هم پس از سه سال زندان ، شش ماه پیش از زندان آزاد شدم که با «عباس . ن» شروع به کار کردم .

-سرقت‌هایت را چگونه انجام می‌دادی؟

به صورت انفرادی و با یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا.

متأهل هستی یا مجرد؟

متأهلم و پس از دستگیری متوجه شدم که تا چند ماه دیگر پدر می‌شوم.

-چند فقره سرقت انجام داده‌اید؟

دقیقاً نمی‌دانم اما تعداد آنها زیاد است.

محدوده سرقت‌هایت کجا بود؟

منطقه نیروی هوایی.

-گوشی‌ها را چه کار می‌کردید؟

همه آنها را به عباس تحویل می‌دادم.

با عباس چگونه آشنا شدی؟

همه سارقین گوشی، عباس را می‌شناسند؛ من هم که کار دیگری به غیر از سرقت گوشی تلفن همراه بلد نیستم به محل تردد عباس در محدوده میدان شوش رفتم و او نیز قبول کرد تا گوشی‌های مسروقه را از من خریداری کند.

-گوشی‌ها را چند می‌فروختی؟

بستگی به نوع گوشی داشت اما غالبا گوشی دوربین دار لمسی را سرقت می‌کردم و عباس هم به ازای هر گوشی میلغ 100 هزار تومان پرداخت می‌کرد.

سرهنگ کارآگاه رضا امیدی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به سوابق متعدد سرکرده گروه در ارتکاب جرایم مختلف زورگیری، از تحت تعقیب قرار داشتن وی از سوی سایر پایگاه‌های پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد و عنوان داشت: سرکرده این گروه از سارقان، از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت‌های خشن و زورگیری است که در پرونده جداگانه دیگری که در پایگاه سوم پلیس آگاهی در حال رسیدگی است به اتهام «مشارکت در سرقت‌های زورگیری به شیوه بارکنی» نیز تحت تعقیب این پایگاه قرار داشته که با دعوت از شکات پرونده اخیر، این متهم از سوی تعدادی از مالباختگان این پرونده نیز مورد شناسایی قرار گرفته است.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان با دعوت از شکات و مالباختگانی که به شیوه موبایل قاپی مورد سرقت قرار گرفته‌اند، عنوان داشت: با توجه به سوابق متهمین در زمینه ارتکاب سرقت‌های خشن موبایل قاپی و کیف قاپی و اعتراف به ده‌ها فقره سرقت در مناطق مختلف شرق و جنوب شرق تهران به ویژه در پیروزی، تهران نو، بلوار ابوذر، بلوار نیرد، محلاتی، دولت آباد، میدان خراسان، میدان شهدا، 17 شهریور، نیروی هوایی و .... و همچنین شناسایی متهمین از سوی ده‌ها مالباخته، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و هر هشت متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمین به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نبرد – انتهای خیابان شهید ابراهیم بیدی مراجعه کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها