jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۶۱۹۷۲   ۰۱ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۳:۵۸

بانک مرکزی از قیمت مواد غذایی گزارش داد

کاهش قیمت مرغ و افزایش لبنیات طی یکسال

۱

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران را در هفته منتهی به 26 بهمن ماه 93 اعلام کرد که بر این اساس نرخ شش گروه مواد خوراکی نسبت به هفته قبل از آن ثابت، قیمت سه گروه کاهش و نرخ دو گروه نیز افزایش یافت ضمن آنکه گوشت مرغ یکساله 10 درصد ارزان و لبنیات 10.9 درصد گران شده است.

کاهش قیمت مرغ و افزایش لبنیات طی یکسال

برهمین اساس نرخ لبنیات، برنج، گوشت قرمز، قند و شکر، چای و روغن نباتی ثابت، قیمت تخم مرغ، سبزی های تازه و گوشت مرغ کاهش و نرخ حبوب و میوه های تازه افزایش یافته است.

همچنین در مقایسه با هفته مشابه سال گذشته، قیمت لبنیات 10.9 درصد، برنج 5.9 درصد، حبوبات 0.9 درصد، میوه های تازه 45.1 درصد، گوشت قرمز 1.8 درصد، قند و شکر 4.4 درصد و چای نیز 9.6 درصد افزایش قیمت نشان می دهد.

قیمت سبزی های تازه به میزان 8.1 درصد، گوشت مرغ 10 درصد، روغن نباتی 0.2 درصد و تخم مرغ نیز 3.1 درصد کاهش قیمت دارد.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل 0.5 درصد کاهش یافت و شانه ای 85 تا 105 هزار ریال فروش می رفت.

برنج و حبوبات

طی این هفته در گروه برنج، قیمت تمام اقلام این گروه ثابت بود. در گروه حبوبات بهای لوبیا چیتی و لوبیا چشم بلبلی هر یک معادل 0.9 درصد و لوبیا قرمز 0.3 درصد افزایش داشت. قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری لوبیا سبز عرضه نمی شد و انگور عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه بهای سیب زرد تخم لبنان ثابت بود. قیمت نارنگی معادل 1.9 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.4 تا 9.8 درصد افزایش یافت.

برپایه گزارش بانک مرکزی، در گروه سبزی های تازه قیمت لوبیا سبز معادل 0.8 درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 1.8 تا 14.7 درصد کاهش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

همچنین در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود. بهای گوشت مرغ معادل 3.9 درصد کاهش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته قیمت قند، شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت بود.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
iran
United States
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
فقط تحریم لبنیات كارخانه ای و خرید لبنیات سنتی. برای یكبار هم كه شده امتحان كنیم.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر