jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۶۱۹۷۲   ۰۱ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۳:۵۸

بانک مرکزی از قیمت مواد غذایی گزارش داد

کاهش قیمت مرغ و افزایش لبنیات طی یکسال

۱

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران را در هفته منتهی به 26 بهمن ماه 93 اعلام کرد که بر این اساس نرخ شش گروه مواد خوراکی نسبت به هفته قبل از آن ثابت، قیمت سه گروه کاهش و نرخ دو گروه نیز افزایش یافت ضمن آنکه گوشت مرغ یکساله 10 درصد ارزان و لبنیات 10.9 درصد گران شده است.

کاهش قیمت مرغ و افزایش لبنیات طی یکسال

برهمین اساس نرخ لبنیات، برنج، گوشت قرمز، قند و شکر، چای و روغن نباتی ثابت، قیمت تخم مرغ، سبزی های تازه و گوشت مرغ کاهش و نرخ حبوب و میوه های تازه افزایش یافته است.

همچنین در مقایسه با هفته مشابه سال گذشته، قیمت لبنیات 10.9 درصد، برنج 5.9 درصد، حبوبات 0.9 درصد، میوه های تازه 45.1 درصد، گوشت قرمز 1.8 درصد، قند و شکر 4.4 درصد و چای نیز 9.6 درصد افزایش قیمت نشان می دهد.

قیمت سبزی های تازه به میزان 8.1 درصد، گوشت مرغ 10 درصد، روغن نباتی 0.2 درصد و تخم مرغ نیز 3.1 درصد کاهش قیمت دارد.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل 0.5 درصد کاهش یافت و شانه ای 85 تا 105 هزار ریال فروش می رفت.

برنج و حبوبات

طی این هفته در گروه برنج، قیمت تمام اقلام این گروه ثابت بود. در گروه حبوبات بهای لوبیا چیتی و لوبیا چشم بلبلی هر یک معادل 0.9 درصد و لوبیا قرمز 0.3 درصد افزایش داشت. قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری لوبیا سبز عرضه نمی شد و انگور عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه بهای سیب زرد تخم لبنان ثابت بود. قیمت نارنگی معادل 1.9 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.4 تا 9.8 درصد افزایش یافت.

برپایه گزارش بانک مرکزی، در گروه سبزی های تازه قیمت لوبیا سبز معادل 0.8 درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 1.8 تا 14.7 درصد کاهش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

همچنین در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود. بهای گوشت مرغ معادل 3.9 درصد کاهش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته قیمت قند، شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت بود.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
iran
United States
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
فقط تحریم لبنیات كارخانه ای و خرید لبنیات سنتی. برای یكبار هم كه شده امتحان كنیم.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر