jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۶۱۲۸۱   ۲۹ دی ۱۳۹۳  |  ۱۸:۲۲

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی در ارتباط با علت حادثه آسایشگاه پدر بزرگ پاکدشت گفت: با توجه به نتایج نمونه‌های ارسالی به آزمایشگاه دانشگاه شهید بهشتی مسمومیت غذایی علت وقوع این حادثه بوده است.

جزییات تازه درباره حادثه آسایشگاه «پدربزرگ»

یحیی سخنگویی گفت: نتایج آزمایشات نمونه‌های زرشک‌پلو با مرغ، شیر و همچنین شله‌زرد که در روز حادثه مسمومیت 30 نفر از مددجویان مرکز توانبخشی پدربزرگ، مصرف شده بود، نشانگر این است که این مواد غذایی دارای میکروارگانیسم‌های مثبت بوده‌اند.

وی افزود: این عامل تنها دلیل مسمومیت 30 نفر از افراد مرکز توانبخشی آسایشگاه پاکدشت بوده است و با توجه به نظر پزشکان نمی‌توان این عامل را علت فوت سه نفر کشته شدگان این حادثه عنوان کرد.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: با توجه به اینکه سیستم ایمنی بدن این افراد ضعیف بوده و همچنین داروهای متعدد مصرف می‌کردند، می‌توان گفت این عامل به طور غیرمستقیم باعث تشدید مسمومیت‌های این افراد شده است، اما بنا به گفته پزشکان نمی‌توان این عامل را علت مستقیم مرگ این سه نفر دانست.

وی افزود: طبق قوانین سازمان بهزیستی کشور، دریافت کلیه مواد خوراکی توسط مراکز تحت پوشش این سازمان از بیرون خلاف قانون بوده و مواد خوراکی فوق‌الذکر که دارای میکروب غذایی بوده‌اند همگی از بیرون تهیه شده بوده است و این آسایشگاه در این زمینه مقصر است.

سخنگویی افزود: در حال حاضر نیز منتظر نتیجه پزشکی قانونی برای علت مرگ 3 نفر از افراد این مرکز هستیم و قطعا با عاملان این حادثه برخورد قانونی خواهیم کرد.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر