jamejamsima
سیما گفتگو محور کد خبر: ۷۵۹۰۴۱   ۲۳ دی ۱۳۹۳  |  ۰۸:۲۶

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کل کشور در جلسه شورای مدیران سیما گفت: بدون همکاری صدا و سیما، نمی‌توانیم کاری برای فرهنگ‌سازی ترافیک انجام دهیم.

سردار مؤمنی: در کاهش تلفات رانندگی مدیون همکاری رسانه ملی هستیم
سردار مؤمنی با حضور در جلسه شورای مدیران معاونت سیما با اشاره به روند کاهش تلفات ناشی از راهنمایی رانندگی در کشور گفت: میانگین تلفات در دنیا به ازاء هر ده هزار وسیله نقلیه، هفت و نیم نفر است و این میزان در ایران به ازاء هر ده هزار وسیله نقلیه 5.6 نفر است.

وی افزود: در حال حاضر عوامل موثر بر حوادث رانندگی استاندارد جاده ها و سائل نقلیه است که تأثیر گذاری برای موارد چندان در اختیارو کنترل پلیس نیست بنابراین بیشترین عامل تاثیرپذیر در کاهش حوادث و تلفات رانندگی، عامل انسانی و فرهنگ سازی است.

وی افزود خوشبختانه همکاری بسیار خوبی از سوی رسانه ملی بویژه سیمای جمهوری اسلامی ایران در این خصوص وجود دارد و بدون همکاری صدا و سیما نمی توان روی این مولفه اثرگذاری داشت.

پورمحمدی، معاون سیما نیز در این جلسه گفت: رسانه نقش مهمی در نظم بخشی به جامعه دارد و اگر مردم در عرصه عمومی و فرهنگ ترافیک نظم پذیر نشوند این امر دیگر حوزه های زندگی نیز تسری خواهد یافت.

وی افزود: رسانه‌ای این مهم وظیفه خود می داند به کمک پلیس بیایید و ما هر قدر در این حوزه کار کنیم باز هم نیاز وجود دارد.

پورمحمدی با تاکید بر استمرا بر فرهنگ سازی در عرصه ترافیک گفت: ورود فرهنگ ترافیک و رعایت قوانین و مقررات در مجموعه های نمایشی و از سوی بازیگران بهترین راه ترویج این فرهنگ است که به صورت جدی پیگیری خواهد شد.

در ادامه این جلسه مدیران شبکه های سیما نیز نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص همکاری با پلیس راهنمایی و رانندگی و فرهنگ سازی ترافیک ارائه کردند. (روابط عمومی رسانه ملی)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر