این بازیگر در سریال «آسمان من» نقش یک هواپیماربا را ایفا می‌کند

الهام چرخنده: با این نقش تصویری حقیقی از دشمنان اسلام را نشان می‌دهم

بازیگری که پیشنهاد فیلم‌های بالیوودی را رد کرد

قدردانی ویژه مجلس از «الهام چرخنده»/ عکس

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز یک شنبه خود از الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون تقدیر کرد.
کد خبر: ۷۵۸۴۹۸
قدردانی ویژه مجلس از «الهام چرخنده»/ عکس

جلسه قدردانی از الهام چرخنده به پاس ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی در میان جوانان عصر امروز (یکشنبه،‌ 21 دی ماه) به همت فراکسیون زنان، کمیسیون فرهنگی و اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در کمیسیون فرهنگی با حضور اعضای این کمیسیون، فراکسیون زنان مجلس،‌ روابط عمومی مجلس و مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

لزوم پاسخگویی بدون ابهام به نسل جوان

احمد سالک، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در ابتدای این جلسه با بیان اینکه امروز نسل جوان تشنه معارف دینی است،‌ گفت: وقتی جوانان حقیقت کلام را از زبان شما بشنوند اثر بیشتری خواهد داشت و مورد استقبال قرار خواهد گرفت تا اینکه ما بخواهیم آن را بیان کنیم چرا که حالت تعصبی بودن به خود می گیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تأکید کرد: از این رو لازم است شما با غواصی در عرصه دین سعی کنید مسائل دینی که مطرح می کنید با استناد به روایات و آیات باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نهم با بیان اینکه دشمن نسل جوان را هدف قرار داده است،‌ عنوان کرد: نسلی که با آن روبرو هستیم تشنه است و بهتر است بدون ابهام به سوالات آنها پاسخ داده شود.

مشکلات پیش روی الهام چرخنده امتحان الهی است

بیژن نوباوه،‌ نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در ادامه این نشست یادآور شد: کسانی که رسالت های دینی را تبلیغ می کنند از کسی نمی ترسند لذا مشکلاتی که برای شما پیش می آید یک امتحان الهی است

نماینده مردم تهران، ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر تصریح کرد: لطف خداوند بوده است که راه را به سوی شما باز کرد لذا هر کس در برابر این حرکت شما واکنش ناخوشایندی نشان دهد اجر شما زیاد می شود و ما نیز از شما و در اصل از ارزش های شما حمایت می کنیم.

مشکل اساسی راهی که پیش گرفته ام "شک و شوک" مردم است

الهام چرخنده،‌ بازیگر سینما و تلویزیون نیز ضمن تشکر از برگزاری این جلسه گفت: باید ببینیم از نظر ارزش گذاری و زهرایی بودن کجا هستیم و به این جمله حضرت آقا توجه کنیم که می فرمایند "فرهنگ عین هوای کشور است".

وی افزود: بسیاری از افراد از من می پرسند چگونه یک شبه چرخیده ام (چنانچه فامیلی بنده هم به گونه ای است که به آنها اجازه تبع شاعری می دهد) در پاسخ به این افراد گفته و می گویم من 12 سال است که به حجاب چادر معتقد بوده ام و خانواده ای دارم که اغلب در رشته الهیات تحصیل کرده اند،‌ تنها امروز ظاهرم با چادر شبیه درونم شده است.

این بازیگر سینما و تلویزیون تصریح کرد: من طی این مدت از رکن تقوا یعنی حجاب دور بوده ام، اما این بار با علم به عرصه آمده ام.

وی با اشاره به مطالعات،‌ تحقیقات و سفرهایی که در زمینه اعتقادات خود انجام داده است،‌ گفت: سفرهای زیادی به خارج از کشور داشتم و عرفان ها و عقاید متفاوت را مورد مطالعه قرار داده و مستندسازی کرده ام که در طی این مسیر بارها به من پیشنهاد حضور در فیلم های اروپایی و یا در سفرم به هند پیشنهاد بازی در یک فیلم بالیوودی شد که من آنها را رد کردم.

چرخنده ادامه داد: اکنون می بینیم که چگونه بعضی افراد بازیچه دنیای لائیک می شوند و با انکار هویت خود به صورتی ناشایست در عرصه های اجتماعی حضور پیدا می کنند و باعث الگوگیری جوانان ما می شوند لذا اکنون رسالت مهمی بر دوش من قرار گرفته است.

الهام چرخنده راهی مجلس شد +عکس

این بازیگر سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: زمانی که به خارج از کشور سفر کردم برج میلادی وجود نداشت و وقتی برگشتم در کنار تغییرات جدید شهر مثل ساخت برج میلاد شاهد دختران و زنانی بودم که مبدل به یک چهره عروسکی شده بودند این در حالی است که ما تصور می کنیم در خارج از کشور آرامش بسیاری وجود دارد در حالی که در واقعیت، آنها از زن با عفت و مرد با غیرت ایرانی هراس دارند.

وی با بیان اینکه از من می پرسند چرا چادری شده ام در حالی که باید از دیگران پرسید چرا بی حجاب شده اند،‌ گفت: یک کلام حضرت آقا باعث شد انرژی زیادی به من برای ادامه راهم منتقل شود و آن این بود که "زهرایی یعنی ایستادگی یک نفر در برابر همه و در یک کلام صراحت و شجاعت تو را ستایش کرده و برایت دعا می کنم" همین جمله باعث می شود که من با دستان خالی و بدون هیچی و فقط با اتکا به ذکر "یا زهرا" با افتخار باعث شوم 3 هزار و 900 نفر مزین به پوشش چادر شوند.

چرخنده به طرح های خود در زمینه تبلیغ حجاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: اگر خدا بخواهد قصد دارم مجوز بگیرم تا بتوانم سازمان فرهنگی و هنری تأسیس کنم تا کارآموخته های عرصه سینما و فرهنگ در آن فعالیت داشته باشند. تاکنون نیز به شهرهای زیادی سفر داشته ام و همواره مورد استقبال مردم و حمایت بسیج قرار گرفته ام.

این بازیگر سینما و تلویزیون مشکل اساسی خود را در این راه "شک و شوک" مردم عنوان و تصریح کرد: بعضی افراد به تغییر من شک دارند و برخی دیگر در شوک هستند اما من می گویم که هم اکنون با دو پسرم زندگی می کنم و عکس های شخصی که در شبکه های اجتماعی و از رسانه های خارجی منتشر می شود عکس های زمان متأهلی بنده بوده که ممکن است آنها با خریدن همسر من به این عکس ها دست پیدا کرده باشند لذا من به حمایت شما احتیاج دارم.

احمد سالک در ادامه صحبت های چرخنده اظهار کرد: هم اکنون نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی در جمع ما حضور دارند لذا می گویم شما تنها نیستید و ما از شما حمایت خواهیم کرد.

الهام چرخنده راهی مجلس شد +عکس

لزوم حمایت از حرکت الهام چرخنده

فاطمه رهبر،‌ رئیس فراکسیون زنان مجلس در ادامه خطاب به چرخنده گفت: راه به ظاهر سخت و به باطن آسانی پیش رو دارید و امیدواریم خداوند اجر آن را به شما بدهد ضمن اینکه ما نیز پیگیر کار شما خواهیم بود.

نماینده مردم تهران،‌ ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم از سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری درخواست حمایت از الهام چرخنده را کرد چرا که کار وی صرفا تبلیغاتی نبوده و یک کار عمیق به شمار می رود.

الهام چرخنده راهی مجلس شد +عکس

فعالیت در فضای کنونی سینمای کشور سخت است

احمد امیرآبادی فراهانی،‌ نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به سخت بودن فعالیت در فضای سینمای کشور اقدام به طرح پیشنهاداتی کرد و افزود: خوب است که ایشان اقدام به تشکیل یک نهاد مردم نهاد کنند و به این واسطه از وزارت ورزش و جوانان حمایت بگیرند. از طرفی برای تأسیس یک مؤسسه فرهنگی باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وی کمک کند. شهرداری تهران نیز می تواند برای ادامه فعالیت ها به خانم چرخنده کمک کند.

تغییرات اساسی در زندگی 3900 نفر


نیره اخوان بیطرف،‌ عضو فراکسیون زنان مجلس نهم هم با بیان اینکه بزرگ ترین اتفاق در زندگی هر شخص این است که سیئات گذشته اش به حسنات تبدیل شود،‌ گفت: اکنون در زندگی آن 3 هزار و 900 نفری که پوشش چادر را برای حجاب خود برگزیده اند تغییرات اساسی ایجاد شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: در خصوص عکس های شخصی منتشر شده از ایشان نیز می توان از طریق دادستان کل کشور پیگیری و افراد خاطی را مجازات کرد.

تشکیل کمیته ای برای حمایت از الهام چرخنده

فاطمه آلیا،‌ دیگر عضو فراکسیون زنان مجلس نیز به جشنواره های مختلفی که به صورت مداوم برگزار می شود اشاره و بیان کرد: با وجود برگزاری جشنواره ها، همایش ها و نمایشگاه های مختلف تا کنون نتیجه چندانی نگرفته ایم اما اکنون با فراهم آمدن چنین شرایطی می توان به عنوان یک ظرفیت از آن استفاده کرد لذا الان زمان امتحان ما فرا رسیده است که چگونه از این موقعیت استفاده کنیم.

نماینده مردم تهران، ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه پیشنهاد کرد کمیته حمایت از راهی که الهام چرخنده می رود در کمیسیون فرهنگی تشکیل شود تا او بتواند بهتر و با کیفیت تر در راهی که پیش گرفته است قدم بردارد.

در پایان این جلسه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از الهام چرخنده‌، بازیگر سینما و تلویزیون به پاس تلاش های وی جهت ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی در بین جوانان قدردانی و تشکر به عمل آمد.(خبرگزاری خانه ملت)الهام چرخنده راهی مجلس شد +عکسالهام چرخنده راهی مجلس شد +عکس

الهام چرخنده راهی مجلس شد +عکس

الهام چرخنده راهی مجلس شد +عکسالهام چرخنده راهی مجلس شد +عکسالهام چرخنده راهی مجلس شد +عکس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۸
یك معلول
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۵ - ۲۱ دی ۱۳۹۳
۰
۰
خانم آلیا برای معلولین چكار كردید. فكر خود باشید بهتر است. شما حتی نمی دانید مناسب سازی برای معلولین یعنی چه
پویا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۷ - ۲۱ دی ۱۳۹۳
۰
۰
حقوق اینا رو از پول نفت میدن كه بشینن اینجا به جا حل مشكل جوانا به این... برسن كه از بیكاری حوصلشون سر نره !!!!
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۶ - ۲۱ دی ۱۳۹۳
۰
۰
خانم چرخنده ! مگر نمی شود بدون چادر و باظاهری مناسب با تقوی وبا ایمان بود .
ش
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۱ - ۲۲ دی ۱۳۹۳
۰
۰
یك روز بالاخره در پیشگاه خدا باید پاسخ بدهید.
آرش
Armenia
۱۸:۰۸ - ۲۲ دی ۱۳۹۳
۰
۰
این ره كه می روی به ناكجا آباد است ...
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۸ - ۲۲ دی ۱۳۹۳
۰
۰
دهها وصدهها زن بی صدا و بی ریا و ارام مروج فرهنگ بی هیاهوی نجابت زن ایرانی است ..زن ایرانی زن بی هیاهو و بی جنجال است.ان زنان محجبه دانشگاهی صلاحیت قدردانی نیستند اما این زن ...
احد
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۲ - ۲۳ دی ۱۳۹۳
۰
۰
اقایان نمایندگان محترم مجلس روی مسائل مهم واصلی مملكت وقت بگذارید چادر به سركردن یك زن وظیفه شرعی وی است اینكه بیایم وقت مجلس رابه این صرف كنیم درست نیست
تیموری
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۲۴ دی ۱۳۹۳
۰
۰
سلام
باتشكر از سایت خوبتان
چرا از اون همه كامنتای من فقط 3 تاشو تایید كردین
من جواب منطقی دادم به همه ی اینای كه سعی كردن خانم چرخنده رو با كارش زیر سوال ببرن
ولی شما......
هر چی رو دلتون خواد تایید كنین

نیازمندی ها