jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۵۷۰۴۷   ۱۸ دی ۱۳۹۳  |  ۱۰:۱۲

جام جم ورزشی: رقابت همیشه خوب است اما به شرطی که سالم و بر اساس اصول جوانمردانه باشد.

رقابت 2 زن در فوتبال ایران +عکس

به گزارش جام جم ورزشی ، مهناز امیرشقاقی و مریم ایراندوست در فوتبال بانوان ایران چهره های شناخته شده ای هستند. هر دو مربیان با تجربه ای در عرصه فوتبال بانوان هستند. این دو با کوهی از تجربه همیشه آماده مربی گری در تیم های مختلف بوده اند اما تغییر شرایط در فوتبال بانوان این دو را مقابل هم قرار داده است. ماجرا از وقتی شروع شد که فریده شجاعی نایب رییس سابق فدراسیون فوتبال در امور بانوان بنا به دلایلی مهناز امیرشقاقی را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال بانوان ایران انتخاب کرد. این انتخاب انتقادات زیادی به همراه داشت و حتی گفته می شد امیرشقاقی به دلیل داشتن رابطه خوب با شهریان معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان به نیمکت تیم ملی بانوان رسیده است. ایراندوست پس از اینکه از تیم ملی فوتبال استعفا داد حضور امیرشقاقی را بر مسند فوتبال بانوان غیر عادی می داند. به هر حال امیرشقاقی و ایراندوست که به ترتیب سرمربی کنونی و سابق تیم ملی بانوان هستند این روزها به بزرگ ترین منتقدان یکدیگر تبدیل شده اند و در این میان معلوم نیست چرا فریده شجاعی رفت، چرا فرهادیزاد نپذیرفت جانشین او باشد و چرا الهه عرب عامری در نهایت این سمت را گرفت و از آن مهم تر امیرشقاقی چگونه سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان شد. اکنون امیرشقاقی و مظفر دو قطب مخالف فوتبال بانوان هستند. البته در این میان فعلا ایراندوست حرف های بیشتری برای گفتن دارد این در حالی است که امیرشقاقی جواب اظهارات اخیر ایراندوست در رابطه با اینکه چگونه به تیم ملی رسیده است را نداده.

هنوز توضیح کافی در این رابطه وجود ندارد اما در حالی که ورزش بانوان با کمبود و کاستی های متعددی روبرو است قرار گرفتن دو چهره مطرح فوتبال بانوان می تواند به ضرر فوتسال و فوتبال بانوان باشد به خصوص اینکه تیم ملی فوتبال بانوان ایران رقابت های مقدماتی المپیک را در پیش رو دارد و اسفند ماه جهت شرکت در این رقابت ها باید به کشور لائوس برود.

مهناز امیرشقاقی:

مریم ایراندوست:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها