jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۵۵۰۸۳   ۱۲ دی ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۷

دانشمندان هلندی موفق شدند با تقویت سیستم ایمنی بدن، روشی برای درمان بیماری آرتریت پیدا کنند.

روش جدید درمان بیماری آرتریت کشف شد

آرتریت به معنی التهاب مفصل است؛ در بیماری آرتریت، در ارتباط میان مغز و مفاصل بدن اختلال عصبی مبهمی به وجود می آید.

در این روش درمانی جدید محققان موفق شدند تا با تقویت سیستم ایمنی، تولید مواد شیمیایی که موجب التهاب مفاصل در بیماران می شد را برای چند روز کاهش دهند.

این شیوه جدید درمانی باعث از بین رفتن کامل علائم توروم و درد در برخی بیماران شد.

این درمان در بیش از 20 بیمار مبتلا به آرتریت آزمایش شد و نیمی از آنها بهبود یافتند؛ هنوز علایمی از بازگشت این بیماری در آنان مشاهده نشده است.

شرکت «گلاسکو اسمیت کلاین» که یک شرکت داروسازی انگلیسی است برای فرا گیر کردن این فناوری جدید 30 میلیون پوند انگلیس سرمایه گذاری کرده است.

این روش درمانی هنوز در مراحل آزمایشی قرار دارد ولی در آینده نزدیک می توان از آن برای درمان این بیماری استفاده کرد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها