jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۵۴۵۶۶   ۱۰ دی ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۵

جام جم ورزشی: رئال مادرید فرصت به دست آوردن یک موفقیت و رکورد جدید را از دست داد.

موفقیت عظیمی که رئال مادرید از دست داد

رئال مادرید روز گذشته در دبی با نتیجه چهار بر دو مغلوب تیم میلان در دیداری تدارکاتی شد. این شکست نوار 22 پیروزی پیاپی رئال مادرید را شکست. بر اساس گینس، رکورد پیروزی‌های پیاپی یک تیم فوتبال مربوط به تیم برزیلی کوریتیبا با 24 برد است که بین سوم فوریه تا پنجم مه 2011 ثبت شده است. رئال مادرید هم در حال حاضر با ثبت 22 پیروزی پیاپی در تمامی رقابت‌های رسمی این فصل طی 105 روز به دنبال رسیدن به رکوردهای بالاتر است. اکنون رئالی‌ها نگران هستند که با شکست مقابل میلان در دوبی رکورد آنها از بین برود. کمیته رکوردهای جهانی گینس پس از آن که رئال مادرید در دیداری دوستانه به میلان ایتالیا باخت باید به این مساله وارد شده و مشکل را حل کند. کارکنان گینس فقط خودشان می‌دانند که تعریف چگونگی اندازه‌گیری رکوردها چیست. آنها سرفصلی به نام «پیروزی‌های پیاپی در همه رقابت‌ها» دارند که بر اساس آن باشگاه کوریتیبا دارای بیشترین پیروزی است. رکورد پیروزی‌های این باشگاه ، سه ماه پس از آن که کمیته گینس نتوانست نتیجه‌های ثبت شده در مورد پیروزی‌های پیاپی سایر تیم‌ها در سراسر دنیا را کشف کنند به ثبت رسید.

این در حالی است که باشگاه آژاکس در فصل 72-1971 موفق شده بود رکورد 26 پیروزی پیاپی را در رقابت‌های رسمی خود به ثبت برساند. آنها در این دوره زمانی فقط یک شکست در دیداری دوستانه متحمل شده بودند. باشگاه الفیصل اردن هم 28 پیروزی پیاپی به ثبت رسانده است و تنها یک شکست در دیداری محلی طی این دوره برای آنها به ثبت رسیده است. گینس علت عدم ثبت این رکوردها را شکست در همان دیدارهای دوستانه اعلام کرده است. این سازمان حتی رکورد 32 پیروزی پیاپی ناسیونال اروگوئه بین سال‌های 1940 تا 1942 را نیز مورد محاسبه قرار نداده است زیرا بر این باور هست که این پیروزی‌ها فقط در رقابت‌های لیگ بوده و شکست‌های این تیم در سایر رقابت‌ها مورد محاسبه قرار نگرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها