jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۵۳۷۰۷   ۰۸ دی ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۹

جام جم ورزشی: امروز هشتم دی ماه است. یک سال پیش در چنین روزی یک سانحه تلخ اسطوره ورزشی را به کمایی طولانی مدت فرو برد.

یک سال از آن اتفاق تلخ گذشت +عکس

به گزارش جام جم ورزشی ، میشائیل شوماخر اسطوره بی بدیل دنیای فرمول یک و اتومبیلرانی یک سال پیش در چنین روزی در رشته های کوه های آلپ فرانسه در حین اسکی بازی با سر به صخره ای برخورد کرد و به دلیل شدت صدمات به کما فرو رفت. ابتدا همه چیز ناامید کننده به نظر می رسید. پزشکان از بهبود شوماخر قطع امید کردند اما گذشت زمان حال شوماخر اسطوره ای را کمی بهتر کرد این در حالی است که پزشکان کماکان تاکید می کردند شوماخر هرگز شوماخر قبلی نخواهد شد. این راننده سابق فرمول یک بالاخره چند ماه پیش از کمای مصنوعی خارج شد اما بدون توانایی حرکت کردن، صحبت کردن و یا شناسایی بسیاری از افراد پیرامونش. او فقط اعضای خانواده اش را می شناسد و البته پس از مدتی کلماتی را هم به زبان آورد. امروز که یک سال از آن حادثه تلخ گذشته مدیر برنامه های شوماخر می گوید او برای پشت سر گذاشتن این حالت یک جنگ طولانی در پیش دارد. هر چند شوماخر هنوز نمی تواند صحبت کند اما علائم امیدوار کننده ای در پیشرفت بهبود وی دیده می شود.

این عکس مربوط به زمانی است که شوماخر آسیب دیده با هلیکوپتر به بیمارستان منتقل می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها