خبر انتشار فیلم کمدی «مصاحبه» با مضمون دشمنی با کره شمالی در سینماهای آمریکا، حمله سایبری به شرکت سازنده این فیلم و واکنش تند کاخ سفید در کنار موضوع قطع شبکه اینترنت سراسری کره‌شمالی گمانه‌زنی درباره احتمال وقوع جنگ سایبری میان واشنگتن ـ پیونگ یانگ را افزایش داده است.
کد خبر: ۷۵۱۸۹۶

به گزارش ایرنا، هر چند یک روز پس از قطع کامل شبکه اینترنت سراسری کره‌شمالی، کاربران اینترنت در این کشور از پیش از ظهر دیروز، امکان استفاده مجدد از اینترنت را یافتند، اما هنوز مشخص نیست علت قطع بیست و چهار ساعته اینترنت در این کشور چیست؟ دسترسی کاربران در کره‌شمالی به اینترنت از روز دوشنبه بنا به دلایلی که مشخص نشد، به طور کامل قطع شد. رسانه‌های محلی منطقه، دلیل قطع گسترده اتصال کره شمالی به اینترنت را اعلام نکردند، اما دست داشتن آمریکا در این رابطه را بعید نمی‌دانند.

بر اساس این گزارش، قطع شبکه اینترنت کره‌شمالی پس از آن صورت گرفت که آمریکا چند روز پیش در واکنش به حمله سایبری به شرکت «سونی پیکچرز» که کره‌شمالی را عامل آن معرفی کرد، گفت: به اقدامی تلافی‌جویانه دست می‌زند.

باراک اوباما تهدید کرد: کره شمالی تاوان حمله گسترده نفوذگرهای اینترنتی به شرکت «سونی پیکچرز» را خواهد پرداخت. آمریکا تاکنون درباره قطع اینترنت سراسری کره شمالی موضعی نگرفته است.

بر اساس گزارش‌ها، پس از قطع کامل شبکه اینترنت کره شمالی، از اوایل صبح دیروز خبرگزاری رسمی کره‌شمالی، وبسایت‌ها و سایت‌های برخی از روزنامه‌های این کشور دوباره در دسترس قرار گرفتند، اما این‌که شرایط دسترسی به سایت‌ها همانند قبل باشد، هنوز مشخص نیست.

سخنگوی شرکت اینترنتی «داین ریسرچ» آمریکا در این خصوص گفت: ممکن است مشکلات پیش آمده برای کره‌شمالی ناشی از یک حمله سایبری باشد. او از این‌که این حمله ممکن است از جانب چه کشوری صورت گرفته باشد، اظهار نظری نکرد. باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا پس از آن‌که شرکت «سونی پیکچرز» هدف حمله سایبری قرار گرفت در سخنانی که واکنش تند پیونگ یانگ را نیز در پی داشت، گفت: در حال بررسی بازگرداندن کره‌شمالی به فهرست کشورهای حامی تروریسم است.

پس از سخنان «اوباما»، کمیسیون دفاع ملی کره شمالی به رهبری «کیم جونگ اون» هشدار داد: ارتش یک میلیون و 200 هزار نفری کشور آماده استفاده از همه جنگ افزارهای ممکن علیه آمریکاست.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها