بخش کوتاهی از فیلم ساخته شده توسط شرکت سونی پیکچرز در باره ترور رهبر کره شمالی ، که موجب بروز جنجال حملات سایبری علیه این شرکت شده است، در اینترنت پخش شد.
کد خبر: ۷۵۱۲۶۸
فیلمی از ترور رهبر کره شمالی

شرکت سونی پیکچرز قصد داشت فیلمی به نام «مصاحبه» را از روز کریسمس (چهارم دی ماه) به نمایش عمومی بگذارد، اما هفته گذشته اعلام کرد که به دلیل دریافت پیام‌های تهدیدآمیز، اکران عمومی این فیلم کمدی، که موضوع آن درباره نقشه قتل کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است، را به تاخیر انداخته است.

هکرهای مهاجم، که خود را «حافظان صلح» معرفی کرده‌اند، با ارسال پیام‌هایی به شرکت فیلم‌سازی سونی پیکچرز، به حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ اشاره کرده و هشدار دادند «در روزهای آینده، هر اتفاقی بیفتد به خاطر طمع سونی پیکچرز بوده است.»

پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) روز جمعه کره شمالی را مسئول هک اطلاعات شرکت سونی اعلام کرد.

اف بی آی در بیانیه ای اعلام کرد که مدارک کافی برای اثبات دست داشتن دولت کره شمالی در هک اطلاعات شرکت سونی دارد.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا هم به رهبران کره شمالی هشدار داد که ایالات متحده «به شیوه‌ای که خود انتخاب می‌کند، و در زمان و مکان مناسب» به این اقدام آنها پاسخ خواهد داد.

اوباما از تصمیم برای اکران نشدن فیلم نیز انتقاد کرد وآن را اشتباه خواند که در پاسخ به او، مدیر اجرایی شرکت سونی پیکچرزدر گفتگویی با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت رئیس جمهوری اشتباه می‌کند، زیرا سونی در پی تصمیم سینما‌ها در خودداری از اکران این فیلم، نمایش آن را لغو کرد.

به گفته مایکل لینتون، شرکت سونی در سه هفته اخیر تحت فشار فوق‌العاده‌ای بود و وقتی به لحظه پخش فیلم نزدیک شد، آنهایی که خود را حافظان صلح نامیدند، تهدید کردند افرادی که به تماشای این فیلم بروند، حمله خواهند کرد و در پی آن سینماها هم از نمایش این فیلم خودداری کردند.

از سوی دیگر وزارت امور خارجه کره شمالی روز شنبه ضمن رد اتهامات مطرح شده از سوی آمریکا در باره حمله به شرکت فیلم‌سازی سونی پیکچرز، اعلام کرد در صورت انجام تحقیقات بیشتر، «بی‌اساس» بودن این اتهامات مشخص خواهند شد و از این رو «پیشنهاد می‌کنیم تحقیقات مشترکی را در این خصوص انجام دهیم.»

خبرگزاری دولتی کره شمالی به نقل یک مقام وزارت خارجه، که نامی از او برده نشده است، نوشت ما می‌توانیم ثابت کنیم که دخالتی در این ماجرا نداشته‌ایم و در ادامه تهدید کرد اگر آمریکا از پذیرفتن پیشنهاد ما برای تحقیقات مشترک خودداری کند و به متهم کردن پیونگ یانگ ادامه دهد، «تبعات جدی» به دنبال خواهد داشت.

بخشی از فیلم مصاحبه تولید شرکت سونی در چند سایت اینترنتی پخش شده است که گفته می شود ناشی از هک شرکت سونی است.

این در حالیست که شرکت سونی تلاش می کرد هیچیک از بخش های این فیلم در اینترنت پخش نشود.

شرکت سونی از چند روز پیش اکران فیلم اینترویو را تا اطلاع ثانوی به تأخیر انداخت تا مانع تکرار عملیات هک شود.

بخش پخش شدۀ فیلم نشان می دهد که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی درپی اصابت موشک به بالگرد حامل وی فریاد می کشد و سرانجام بالگرد کاملاً آتش می گیرد و کیم می میرد.

شرکت سونی پیکچرز اعلام کرده است که فیلم جنجالی «مصاحبه» را از طریق دیگری برای عموم به نمایش خواهد گذاشت.

منبع: شبکه العالم
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها