jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۹۲۴۹   ۲۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

نمایش «داستان پر ماجرای به شوی رفتن بانو گشست، دختر رستم دستان» به کارگردانی مریم معترف از سوم دی در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود.

معترف درباره جدیدترین فعالیت خود در کارگردانی تئاتر به مهر گفت: قرار است نمایش «داستان پر ماجرای به شوی رفتن بانو گشست دختر رستم دستان» را که یک سال و نیم قبل در جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی روی صحنه بردیم، از سوم دی‌ در قالب اجرای عمومی در تماشاخانه سنگلج روی صحنه ببریم. این نمایش تا پایان دی‌ماه اجرا خواهد شد.

او با اشاره به آغاز تمرین‌های نمایش و تهیه لباس مورد نظر برای بازیگران، یادآور شد: تعداد اجراهای ما به 30 اجرا نخواهد رسید، چون باید قبل از برگزاری سی و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، اجرای ما در تماشاخانه سنگلج به پایان برسد. به این خاطر نمایش «داستان پر ماجرای ...» 21 اجرا خواهد داشت و اگر امکان داشته باشد، در برخی از شب‌ها دو اجرا خواهیم داشت.

این کارگردان تئاتر درباره دلایل انتخاب تماشاخانه سنگلج برای اجرای عمومی نمایش «داستان پر ماجرای به شوی رفتن بانو گشست دختر رستم دستان» توضیح داد: در ابتدا سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر را برای اجرای عمومی نمایش درخواست کرده بودم و اولویت دوم، تماشاخانه سنگلج بود. با توجه به این‌که سالن قشقایی تئاتر شهر در دست بازسازی است، تماشاخانه سنگلج را برای اجرا انتخاب کردم. البته چون نمایش آیینی و سنتی است با تعریف تماشاخانه سنگلج که سالنی برای اجرای نمایش‌های ایرانی است، متناسب است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر