jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۴۹۰۲۵   ۲۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۲

جام جم ورزشی: آقای خاص فوتبال موفق شد یکی از رکوردهای سرآلکس فرگوسن سرمربی سابق منچستریونایتد را بشکند.

مورینیو چگونه رکورد سرآلکس را شکست؟

به گزارش جام جم ورزشی ، روز گذشته چلسی موفق شد در هفته شانزدهم لیگ برتر با نتیجه دو بر صفر هال سیتی را شکست و به صدرنشینی خود ادامه بدهد. خوزه مورینیو سرمربی چلسی با این پیروزی تا امروز 400 امتیاز در لیگ برتر کسب کرده است. ، آقای خاص در حالی به این رکورد امتیازی رسید که صد و هفتاد و چهارمین بازی اش روی نیمکت آبی های لندن را تجربه می کرد. در حالی که پیش از این، سرالکس فرگوسن، سرمربی اسطوره منچستریونایتد، با 191 بازی، به رکورد 400 امتیاز رسیده بود. اما حالا مورینیو با 17 بازی کمتر، توانست این رکورد را به نام خود کند.
مورینیو در این 174 دیدار، به 122 پیروزی دست پیدا کرد تا در 70 درصد دیدارهایش در لیگ جزیره به پیروزی رسیده باشد.
در این فهرست، بعد از مورینیو و فرگوسن، نام مربیان سرشناس دیگری مانند آرسن ونگر، رافا بنیتس، ژرار هولیه و کنی دالگلیش دیده می شود که با رکورد آقای خاص فاصله زیادی دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر