jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۸۸۷۹   ۲۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری و غلامرضا مصباحی‌مقدم، نماینده تهران در مجلس در برنامه «دیروز، امروز، فردا» به بررسی زوایای مختلف مبارزه با مفاسد اقتصادی پرداختند.

به گزارش فارس، مصباحی‌مقدم در این برنامه با بیان این‌که مسئولان در رویارویی با مفاسد، قاطعیت ندارند، گفت: تاکنون در تمام دولت‌ها فساد داشته‌ایم و برای مبارزه با فساد باید فرهنگ‌سازی کنیم. وزیر دادگستری نیز گفت: قدرت و ثروت در کنار هم فساد می‌آورد و ویرانگر است. باید این مساله را تبلیغ کنیم و نگذاریم قدرت و ثروت به هم گره بخورد و رسانه را در اختیار خود قرار دهد و نگذارد رسانه آزادانه با مسائل روبه‌رو شود و افکار عمومی مجیزگوی مطامع قدرت و ثروت باشد. پورمحمدی گفت: افراد سالم هم اگر نظارت نداشته باشند به فساد کشیده می‌شوند. واقعیت این است که با گرفتن ده یا 20 یقه سفید هیچ اصلاحی انجام نمی‌شود. دولت الکترونیک باید باشد تا با مفاسد مبارزه کرد.

مصباحی مقدم در بخش دیگری از این برنامه گفت: در تمام دولت‌های گذشته تاکنون ما متاسفانه فساد داشتیم. هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید ما کاملا پاک هستیم. آثار فساد در هر دوره بعد از آن معلوم می‌شود پس نباید سیاسی با این مساله برخورد کرد. پورمحمدی هم گفت: حتما سیاسی شدن به مبارزه با فساد آسیب می‌رساند. مبارزه با فساد یک نیاز جدی همه شهروندان است و سیاسی کردن یعنی حاشیه دار کردن و کند کردن حرکت آن. همه باید در مبارزه با فساد تشریک مساعی داشته باشند تا جامعه به کمالات برسد. البته نباید به دلیل این‌که برخی برخورد سیاسی می‌کنند، حرکت مقابله با فساد کند شود. من فکر می‎کنم برخی وقت‎ها که می‌گویند از گفتن این مطالب دشمنان سوءاستفاده می‌کنند باید گفت دشمنان از ضعف ما بیشتر استفاده می‌کنند تا اطلاع از ضعف ما. دشمنان خیلی از ضعف‌های جزئی ما را می‌دانند. مصباحی مقدم در ادامه گفت: گردش آزاد اطلاعات یعنی همه اطلاعات اقتصادی دولت برود روی سیستم و در اختیار مردم قرار بگیرد. اگر اینها شفاف شود خیلی در کاهش فساد موثر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر