jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۷۴۷۹۴۶   ۱۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۰:۴۵

هر ساله هر مجله و سایتی، یک خودرو را به عنوان خودروی سال معرفی می کند. امسال مجله تاپ گیر خودروی بی ام و i8 را به عنوان خودروی سال انتخاب کرده است.

بی ام و i8، خودروی سال مجله «تاپ گیر» شد

تاپ گیر معتقد است که i8‌ خودروی آینده است و برای تولید چنین خودرویی که توانسته این تکنولوژی را ارایه دهد باید جشن بگیریم.

برای یادآوری باید گفت که بی ام و i8‌ دارای یک پیشرانه 1.5 لیتری 3 سیلندر هیبریدی مجهز به توئین توربو است که یک موتور الکتریکی لیتیومی نیز در کنار آن قرار دارد و می تواند حداکثر 362 اسب بخار را تولید کند.

این خودروی زیبای مدرن می تواند در عرض 4.4 ثانیه به مرز صد کیلومتر در ساعت برسد و به حداکثر سرعت محدود شده 250 کیلومتر در ساعت نیز دست یابد.

اما مهم ترین نکته در مورد این آلمانی، مصرف سوخت فوق العاده کم i8‌ است که برابر 2.1 لیتر در هر صد کیلومتر می باشد و می تواند به کمک استفاده از موتور الکتریکی تا 37 کیلومتر را طی کند.(خودروبانک)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر