jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۴۷۸۷۵ ۱۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۲۲:۴۸

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان این‌که تخلفات نانوایی‌ها زیر ذره‌بین نظارت قرار دارد، گفت: در صورت احراز تخلف، واحد صنفی نانوایی، دو تا ده برابر جریمه می‌شود.

جریمه 2 تا 10 برابری نانوایان متخلف

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، محمد محمدی از گشت روزانه مشترک از نانوایی‌های سطح شهر خبر داد و افزود: تعزیرات یک وظیفه دارد و این وظیفه رسیدگی به پرونده‌هاست، اما عده‌ای وظیفه تعزیرات را نظارت می‌دانند که این فکر درست نیست.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش نرخ نان، گشت مشترک با حضور بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، بازرسان اتاق اصناف، اتحادیه نانوایان و قاضی تعزیرات تشکیل شده و روزانه از نانوایی‌ها بازرسی صورت می‌گیرد.

محمدی تصریح کرد: بارها به اتحادیه ابلاغ کرده‌ایم که وظیفه نظارتی را بدرستی انجام دهند و هرجا تخلفی مشاهده کردند به تعزیرات گزارش کنند.

وی اظهار کرد: در این گشت‌ها در صورتی که تخلف واحد صنفی نانوایی احراز شود در محل تشکیل پرونده شده و رأی صادر و همانجا پرونده مختومه می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران ادامه داد: طبق قانون نظام صنفی برای تخلف گرانفروشی برای بار اول علاوه بر استرداد مازاد دریافت به خریدار، واحد مربوط دو برابر جریمه می‌شود و به ترتیب در مرحله دوم چهار برابر، سوم شش برابر و نصب پارچه به عنوان متخلف انجام می‌شود.

به گفته وی، متخلف برای بار چهارم هشت برابر ارزش تخلف جریمه و نصب تابلو به مدت یک ماه و برای بار پنجم ده برابر جریمه و محل کسب شش ماه تعطیل و نصب پارچه تخلف نیز انجام می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ن د
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۹
چرا همش جریمه- ابطال پروانه وواگذاری به غیر باشه در ضمن بهداشت نانواچی -فقط لباسشون سفیده ماه به ماه هم نمیشورن و ناخن كه اصلی ترین بهداشت نانواست رعایت نمیشه -اردهای سه نول همه مال شهرهای بزرگه -در ضمن هیچكدام از ترازوی دیجیتال استفاده نمیكنن-چرا فرمانداری واسه هرنانوا مثل دارایی كه تو كارخانجات میذاره مامور نمیذاره ماشالله خلوت ترین ارگان فرمانداریه
۰
۰

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر