jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۴۷۶۹۴ ۱۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۷:۱۵

فیلمهای «آدم باش» به کارگردانی مجید جوانمرد و «قندون جهیزیه» به کارگردانی علی ملاقلی پور از جمله فیلمهایی هستند که اکبرعبدی با آنها امکان حضور در جشنواره فیلم فجر راخواهد داشت.

اکبر عبدی امسال با چه نقشی به جشنواره می‌آید؟

اکبر عبدی در جشنواره فیلم فجر امسال نیز حضور دارد. سینمای ایران سالهاست که نمی تواند جشنواره ها را بدون اکبر عبدی برگزاری کند. بازیگری که به قول خودش از نقش کودک قنداق شده تا نقش پیرزن 80 ساله را بازی کرده و از جوایز جشنواره فیلم فجر تنها دو سیمرغ بلورین برای بازی در فیلم‌های «مادر» و «خوابم می‌آد» را دریافت کرده است.

سال گذشته اکبر عبدی با فیلم‌های «معراجی‌ها» و «خواب‌زده‌ها» در جشنواره حضور داشت. او در «معراجی ها» نقش یک شهید را بازی کرد و در «خواب‌زده‌ها» برای سومین بار است که پس از فیلم های «آدم برفی» و «خوابم می آد» در نقش یک زن حاضر می شود.

فیلمهای «آدم باش» به کارگردانی مجید جوانمرد و «قندون جهیزیه» به کارگردانی علی ملاقلی پور از جمله فیلمهایی هستند که اکبرعبدی با آنها امکان حضور در جشنواره فیلم فجر را خواهد داشت. عبدی در آدم باش نقش یک پیرمرد را با یک گریم متفاوت بازی می‌کند.

جوانمرد درباره همکاری با اکبر عبدی در فیلم ادم باش اظهار داشته است که عبدی در این فیلم گریمی متفاوتی را دارد که او را لااقل 50 سال پیرتر کرده و در نقش پدربزرگ امین حیایی بازی می‌کند.

علی ملاقلی پور کارگردان «قندون جهیزیه» هم در پاسخ به این سؤال که چقدر سعی کرده است از ظرفیت بازیگری اکبر عبدی استفاده کند تا از نقشهای تکراری چند سال اخیرش فاصله بگیرد، بیان کرد: من سعی کردم که کمی فضای کار آقای عبدی عوض شود و کارهایی را که قبلاً در فیلم‌های دیگر بازی کرده است در این فیلم ندارد، البته اکبر عبدی این‌قدر نقشهای خوب و متنوع بازی کرده است که هرکسی بخواهد با هر بازی و گریمی فیلم بسازد، دیگر نقشی را به جا نگذاشته است.

عکسهای اکبر عبدی در فیلم «قندون جهیزیه» را می توانید در زیر بینید. عکاس فیلم: سمیه میری. (تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر