jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۴۷۵۱۹   ۱۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۳

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

ورشکستگی پنهان بانک‌های کشور

آقای عارف! تجاهل و مغالطه نفرمائید!

کیهان نوشت : محمدرضا عارف در اظهارنظری تناقض‌آلود مدعی شد موضعش درباره سران فتنه همان نظر رهبری است و بنابراین سران فتنه بی‌گناه و خدمتگزار هستند!!دفتر محمدرضا عارف ضمن انتشار توضیحی درباره سخنان وی در دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: «به اعتقاد دکتر عارف بهترین موضع در مورد معرفی سران فتنه را مقام معظم رهبری در دیدار با مردم عزیز قم در دی‌ماه 89 اتخاذ نموده‌اند که سران فتنه را آمریکا و انگلیس دانستند. بنابراین هرگونه اتهام‌زنی به هر فرد به خصوص عزیزان در حصر و سایر عزیزانی که عمری در خدمت نظام و مردم و کشور بوده‌اند بدون حکم دادگاهی صالحه که در آن تمام جوانب مختلف وقایع انتخابات 88 و کلیه عوامل و افراد دخیل در این رخداد چه پیش از برگزاری انتخابات و چه بعد از برگزاری انتخابات که با سخنرانی‌ها و رفتارهای مغایر اخلاق و عقلانیت موجبات چنین فتنه و مشکلاتی برای کشور را ایجاد کردند، کاملا بر خلاف اصول اسلامی، اخلاقی، قانونی و مواضع خردمندانه مقام معظم رهبری است.»

این اظهارات تحریف‌آلود در حالی است که رهبر معظم انقلاب بارها به خیانت و جرم بزرگ فتنه‌گران اشاره داشته و خطاب به علی مطهری نیز فرموده بودند اگر افرادی که در حصر هستند محاکمه شوند شما راضی نخواهید شد و اگر زمان حضرت امام این جرم را مرتکب می‌شدند برخورد به مراتب شدیدتری با آنها می‌شد.رهبر معظم انقلاب ضمن اینکه به سران فتنه فرصت جبران و اصلاح مسیر دادند، اظهارات صریحی درباره آن خیانت بزرگ داشتند از جمله؛

- «یک عده‌ای قانون‌شکنی کردند، ایجاد اغتشاش کردند، مردم را به ایستادگی در مقابل نظام تا آنجایی که می‌توانستند، تشویق کردند- حالا تیغشان نبرید؛ آن کاری که می‌خواستند نشد، او بحث دیگری است؛ آنها تلاش خودشان را کردند- زبان دشمنان انقلاب را و دشمنان اسلام را دراز کردند، جرأت به آنها دادند؛ کاری کردند که دشمنان امام- آن کسانی که بغض امام را در دل داشتند- جرأت پیدا کنند بیایند توی دانشگاه، به عکس امام اهانت بکنند؛ کاری کردند که دشمن مأیوس و نومید، جان بگیرد، تشویق بشود... آن قانون‌شکنی‌شان، آن اغتشاش‌جویی‌شان- تشویقشان به اغتشاش و کشاندن مردم به عرصه اغتشاشگری- این هم نتایجش. این خطاها اتفاق می‌افتد، عمل خلاف انجام می‌گیرد، کار غلط انجام می‌گیرد، بعد برای اینکه این کار غلط، غلط بودنش پنهان بشود، اطراف او فلسفه درست می‌شود! فلسفه می‌بافند؛ استدلال برایش درست می‌کنند... خب، اینها ایجاد فتنه می‌کند؛ یعنی فضا را فضای غبارآلود می‌کند. شعار طرفداری از قانون می‌دهند، عمل صریحاً برخلاف قانون انجام می‌دهند. شعار طرفداری از امام می‌دهند، بعد کاری می‌کنند که در عرصه طرفداران آنها، یک چنین گناه بزرگی انجام بگیرد».

-«گناه بزرگ این بود که رأی مردم را نفی کردند».
- «آن کسانی که در مقابل عظمت ملت ایران، در مقابل کار بزرگ ملت ایران در انتخابات ایستادند، آنها بخشی از ملت نیستند؛ افرادی هستند یا ضد انقلاب صریح، یا کسانی که بر اثر جهالت خود، بر اثر لجاجت خود، کار ضد انقلاب را می‌کنند؛ ربطی به توده مردم ندارند».
- «کسانی که فتنه سال 88 را شروع کردند- حالا یا خودشان طراحی کرده بودند، یا دیگران طراحی کرده بودند... به کار کشور ضربه سختی زدند. اگر این فتنه نبود، بلاشک کارهای گوناگون کشور بهتر پیش می‌رفت. اینها دشمنان را امیدوار کردند و روحیه دادند به کسانی که علیه نظام اسلامی جبهه‌بندی کرده‌اند و یک جبهه‌ای تشکیل داده‌اند».

- «گناه بزرگ فتنه‌گران امیدوارکردن دشمن بود».
- «گناه بزرگ فتنه‌گران قابل اغماض نیست».

- «کسانی در سال 88 در راه‌های غیر قانونی وارد شدند، کشور را دچار هزینه کردند برای مردم اسباب زحمت درست کردند، برای خودشان هم اسباب بدبختی و سرشکستگی در زمین‌ و در ملأ اعلی شدند».

- «وقتی در یک کشور فتنه‌گرانی پیدا می‌شوند که برای جاه‌طلبی خودشان، برای دست یافتن به قدرت، برای رسیدن به اهدافی که به صورت آرزو در وجود خودشان متراکم و انباشته کردند، حاضر می‌شوند به مصلحت یک کشور، به حقانیت یک راه پشت کنند و لگد بزنند؛ کاری می‌کنند که سردمداران غربی و دشمنان درجه یک ملت ایران به هیجان می‌آیند و سر شوق می‌آیند و از آنها حمایت می‌کنند».

- «فتنه‌گران به قانون و به کشور لگد زدند... کشور را در لبه پرتگاه قرار دادند».
- «آن مسئله اصلی این است که یک جماعتی در مقابل جریان قانونی کشور، به شکل غیرقانونی و به شکل غیرنجیبانه ایستادگی کردند و به کشور لطمه و ضربه وارد کردند؛ این را چرا فراموش می‌کنید؟... در این قضایا، مسئله اصلی گم نشود. در انتخابات سال 88، آن کسانی که فکر می‌کردند در انتخابات تقلب شده، چرا برای مواجهه با تقلب، اردوکشی خیابانی کردند؟ چرا این را جواب نمی‌دهند؟ صد بار ما سوال کردیم؛ نه در مجامع عمومی، نه خیر، به شکلی که قابل جواب دادن بوده؛ اما جواب ندارند. خب، چرا عذرخواهی نمی‌کنند؟ در جلسات خصوصی می‌گویند ما اعتراف می‌کنیم که تقلب اتفاق نیفتاده بود. خب، اگر تقلب اتفاق نیفتاده بود، چرا کشور را دچار این ضایعات کردید؟چرا برای کشور هزینه درست کردید؟ اگر خدای متعال به این ملت کمک نمی‌کرد، گروه‌های مردم به جان هم می‌افتادند، می‌دانید چه اتفاقی می‌افتاد؟ می‌بینید امروز در کشورهای منطقه، آنجاهایی که گروه‌های مردم مقابل هم قرار می‌گیرند، چه اتفاقی دارد می‌افتد؟ کشور را لب یک چنین پرتگاهی بردند؛ خداوند نگذاشت، ملت هم بصیرت به خرج دادند. در قضایای سال 88، این مسئله اصلی است؛ این را چرا فراموش می‌کنید؟».

اصغرزاده: خواستند ما را نجس کنند اصلاح‌طلبان اهل اعتراض خیابانی نیستند

کیهان در خبری منتشر کرد : دبیرکل سابق حزب همبستگی می‌گوید جنبش سبز از اصلاح‌طلبان تا طرفداران گروهک‌های خارج کشور و برانداز را شامل می‌شود و اصلاح‌طلبان باید این مسئله را حل کنند.ابراهیم اصغرزاده در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت: اصلاح‌طلبان باید مسئله جنبش سبز را در درون خود حل کنند.اصلاح‌طلبان برای سامان یافتن نمی‌توانند چهار طیف باشند و در این میان هم افرادی فریاد بزنند که ما پست دولتی می‌خواهیم.عضو شورای شهر اول (منحله) تهران مدعی شد: تمام تلاش خاتمی این بود که این افراد به خصوص جوانان جنبش سبزی به سمت خروج از حاکمیت نروند چرا که این مسئله خواست جریان تمامیت‌خواهی است که در تمامی این سال‌ها به دنبال تشریح گفتمان اصلاح‌طلبی بوده است. جنبش سبز طیف گسترده‌ای است از طرفداران آقای خاتمی، موسوی و کروبی در داخل تا طرفداران گروهک‌های خارج و کسانی که توسط نیروهای برانداز در خارج هدایت می‌شدند.

البته این طیف از جنبش سبز بسیار کم جمعیت است اما متاسفانه جریان راست تندرو آمد و این طیف از جنبش سبز را بزرگنمایی کرد و برای اینکه اصلاح‌طلبان را منفور کند در تریبون‌های خود مدام این مسئله را سر داد که آخر اصلاح‌طلبی براندازی است. این جریان برای زدن تیر خلاص بر پیکره اصلاح‌طلبان مدام از تریبون‌های خود فریاد زدند که همه اصلاح‌طلبی همین طیف اندک جنبش سبز خارج‌نشین برانداز است و از سوی دیگر به اصلاح‌طلبان هم اجازه مرزبندی ندادند تا مشخص شود که اصلاح‌طلبان همچون اصولگرایان از طیف‌ها و گروه‌ها و مطالبات مختلفی تشکیل شده است. البته آنها می‌دانستند که نباید به اصلاح‌طلبان اجازه این مرزبندی را ندهند که اگر می‌دادند دیگر فرصتی برای نجس کردن اصلاح‌طلبان برای‌شان پیش نمی‌آمد.

وی برخلاف واقعیت‌های موجود مدعی شد: اگر همین الان از اکثریت اصلاح‌طلبان و حتی آقایان موسوی و کروبی سوال کنید، بی‌درنگ قانون اساسی را هنوز مفید می‌دانند. اگر هم معتقد باشند که بخشی از قانون‌اساسی باید تغییر کند معتقد نیستند که از طریق خیابان یا جنبش‌های اعتراضی باید این تغییر انجام شود.برخلاف این ادعا افراطیون مدعی اصلاحات که اتفاقا مرکزیت این طیف را در حزب مشارکت، سازمان مجاهدین انقلاب، مجمع روحانیون و... داشتند، آشوب خیابانی راه انداختند و مقابل جمهوریت و رای مردم که رکن قانون اساسی است ایستادند و به مکانیزم‌های قانون اساسی تن ندادند. آنها با وجود مشاهده میدان‌داری گروهک‌های ضد انقلاب - از نهضت آزادی تا منافقین و سلطنت‌طلب‌ها و... - در طول 8 ماهه فتنه و آشوب، نه تنها حاضر به مرزبندی با جریان برانداز نشدند بلکه خود در ایجاد فضا برای آشوب‌افکنی پیشقدم شدند و گروهک‌ها پشت سر آنها به میدان آمدند.

جریان نفاق جدید مرزبندی نکرد چون در جلسات و قرار و مدارهای مختلف به ائتلاف کامل با گروهک‌های ضد انقلاب رسیده بود که جلسات مشترک با گروهک نهضت آزادی و ملی - مذهبی در داخل و مشابه آن با گروهک‌های دیگر در خارج کشور توسط عناصری نظیر امیر ارجمند، مزروعی، موسوی خوئینی، سازگارا، کدیور، سروش، حقیقت‌جو، محمدعلی توفیقی و... سندی بر این ادعاست.

بدتر و رسواتر از همه این که خاتمی در جلسات محفلی و داخلی اعتراف کرده باور ندارد در انتخابات سال 88 تقلب صورت گرفته باشد و بر این اساس، موجودیت اصلاح طلبان و ادعای اصلاح‌طلبان با رفتار خیانت‌آمیزی که مرکزیت آنها در فتنه 88 مرتکب شد، زیر علامت سوال است. این گروه با جماعت بی سروپایی هم سفره شدند که صراحتا روی جمهوری اسلامی خط کشیده بودند و علیه ولایت‌فقیه و جمهوری اسلامی فحاشی می‌کردند. بنابراین سوال این است که آیا می‌شود نان جمهوری اسلامی را خورد و مدعی طرفداری از نظام بود اما با دشمنان خونی آن در یک جبهه ایستاد؟! چرا آنها حاضر -بلکه قادر - نیستند با ضد انقلاب مرزبندی کنند؟ جز این است که فاقد اختیار خود و گروگان هستند؟!

مشاور ظریف: خوش‌بینی به مذاکرات هسته‌ای واقعی نیست

کیهان اعلام کرد : مشاور وزیر خارجه گفت؛ اگر خوش‌بینی به مذاکرات هسته‌ای واقعی بود باید طرفین در وین 8 به توافق نهایی دست پیدا می‌کردند.علی خرم در گفت‌وگو با فرارو از خوش‌بینی نمایشی خبر داد و درباره ابراز خوش‌بینی فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس و جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا نسبت به احتمال دستیابی به توافق جامع و نهایی هسته‌ای با ایران گفت: به عقیده من این ابراز خوش‌بینی‌های مقامات غربی نمایشی و غیر واقعی است و بیشتر با هدف تأثیرگذاری بر افکار عمومی به منظور بهره‌برداری‌ها در آینده و در صورت عدم دستیابی دو طرف به توافق جامع است.وی افزود: اگر خوش‌بینی وجود داشته باشد و اگر این خوش‌بینی واقعی باشد دو طرف بر پایه همین خوش‌بینی باید در وین 8 به توافق جامع و نهایی دست پیدا می‌کردند و نیاز به تمدید مذاکرات نبود.

خرم ادامه داد: شکاف میان ایران و گروه 5+1 برای رسیدن به توافق جامع و نهایی هنوز عمیق و پرنشدنی است. اختلافات اصلی که مانع از دستیابی به توافق جامع و نهایی پیش از پایان ضرب‌الاجل تعیین شده یعنی سوم آذر شده بود هنوز پابرجا است و راه حل‌های ارایه شده نتوانسته است دیدگاه‌های دو طرف را به یکدیگر نزدیک کند.وی تصریح کرد: بر این اساس ابراز خوش‌بینی مقامات غربی برای رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران غیر واقعی و نمایشی است و به منظور بهره‌برداری در آینده در صورت عدم دستیابی به توافق با ایران است تا توپ عدم توافق را به زمین ایران بفرستند و ایران را مسئول شکست مذاکرات معرفی کنند.خرم در ادامه گفت: در نهایت ممکن است که مذاکرات هسته‌ای قفل شود، چرا که در مذاکرات وین 8 یکی از چالش‌های اصلی دو طرف برای رسیدن به توافق، ناتوانی جان‌ کری وزیر خارجه آمریکا در دادن تعهد به ایران درباره متقاعد کردن کنگره توسط دولت در صورت رسیدن به توافق جامع بود.

وی افزود: در مقابل هم تاکنون جمهوری اسلامی ایران نشان داده است که زیر بار حرف زور نمی‌رود و حاضر نیست امتیازاتی فراتر از مابه‌ازایی که طرف مقابل می‌دهد، بدهد.هشدار بجای مشاور وزیر خارجه درباره خوش‌بینی نمایشی در حالی است که برخی محافل داخلی و از جمله برخی سیاستمداران حامی دولت از تابستان سال گذشته ادعا می‌کردند 3 تا 6 ماهه می‌توان با آمریکا بر سر رفع تحریم به توافق رسید.

گاردین: فقط سلیمانی می‌تواند داعش را شکست دهد

کیهان خبر داد : یک روزنامه انگلیسی تأکید کرد، سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس تنها کسی است که می‌تواند داعش را شکست دهد.به گزارش شبکه العالم، روزنامه «گاردین» در گزارشی نوشت؛ هنگامی که در ژوئیه گذشته ارتش عراق از مقابل داعش گریخت، این ژنرال ایرانی در صحنه حضور یافت و چند ساعت پس از سیطره داعش بر موصل، سلیمانی در بغداد بود و از آن زمان عملیات دفاع از بغداد را هماهنگی و نیروها را بسیج می‌کند.گاردین تأکید کرد: وی همچنین وقتی داعش اربیل را تهدید کرد به کردستان عراق در شمال این کشور رفت. فرمانده سپاه قدس در اقصی نقاط عراق مورد ستایش و قدردانی قرار گرفت به ویژه از سوی شیعیان؛ چرا که او تنها کسی است که می‌تواند داعش را متوقف کند.

مجوز روحانی برای واگذاری زمین دولتی جهت احداث ندامتگاه

خراسان نوشت : بر اساس پیشنهاد وزیران عضو کمیسیون لوایح که طی روزهای اخیر با تایید حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور به استناد ماده 69 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ابلاغ شده، مقرر شده است حق بهره برداری از 24 هزار متر مربع از اراضی دولتی واقع در شمال کشور جهت احداث ندامتگاه به سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور واگذار شود و تاکید شده است هرگونه تغییر بهره بردار و واگذاری این اراضی منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود.

تقدیر از یک وزیر به علت پافشاری بر تولید ملی

خراسان اعلام کرد : بر اساس گزارش یک نهاد مسئول به مدیران ارشد اجرایی که منجر به تقدیر از یکی از وزرای اقتصادی دولت شده است، این وزیر علی رغم تاکیدات و پیگیری های برخی مدیران و مسئولان جهت صدور تعدادی مجوز خاص برای رفع مشکل برخی واحدهای تولیدی با کمک اقلام خارجی، از این موضوع اجتناب و تاکید کرده است که نیازهای مذکور قابل رفع توسط تولیدکنندگان ایرانی بوده و هیچ نیازی به واردات این اقلام و خروج ارز از کشور نیست.

درخواست500 هزار دلاری مارادونا برای حضور در ایران

ایران خبر داد : «دیه گو مارادونا» برای حضور در ایران و رفتن به دفتر رئیس دولت سابق 500 هزار دلار طلب کرده بود. به گزارش خبرآنلاین وی دو سال قبل به ایران دعوت شده بود تا میهمان بازی پرسپولیس و سپاهان باشد اما دعوت «محمد رویانیان» را رد کرد. مارادونا در طول دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد بارها از او تمجید کرده و برایش پیراهن امضا شده فرستاد. اما وقتی هر بار قرار بود این «مهر و علاقه» به ملاقات بدل شود، طرف آرژانتینی برایش طلب مالی بالایی داشت. درخواست از مارادونا برای ملاقات با رئیس دولت قبل یکبار در دوران ریاست علی آبادی در سازمان ورزش و یک بار هم در سال‌های پایانی ریاست جمهوری احمدی‌نژاد مطرح شده بود.

بازخوانی سخنان هاشمی درباره فساد

ایران منتشر کرد : همزمان با برگزاری همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد، پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مصاحبه او با روزنامه جمهوری اسلامی در سال 92 را باز نشر داد. هاشمی در آن گفت‌و‌گو با اشاره به شرایط کشور بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته گفته بود: «در دولت گذشته آن همه فساد براحتی از سوی مجلس و قوه قضائیه تحمل و نادیده انگاشته می‌شد و متأسفانه صداوسیما و تریبون‌های دیگر تعریف می‌کردند... فساد هیچ وقت با آدم‌های سالم و عادل و خدوم پیش نمی‌آید ولی در سال‌های اخیر انسان‌هایی دست‌شان به جاهایی رسید که مشکل داشتند و وقتی نیروهای اصیل را از اداره کشور دور کردند سرانجام جای آنها افراد غیراصیل می‌نشینند. قطعاً آنها آنقدر دلسوزی که نیروهای اصیل انقلاب و اسلام دارند نخواهند داشت؛ فساد از این نقطه پیش می‌آید یک مقدار هم به خاطر این تحریم‌ها راه‌های علنی و روشن کار بسته شد و راه‌های مخفی مورد استفاده قرار گرفت.»

ثبت خیابان «ماندلا» در تهران

ایران اعلام کرد : بلوار آفریقا حد فاصل چهارراه جهان کودک رو به شمال تا بزرگراه شهید مدرس به نام «نلسون ماندلا» نامگذاری شد. به گزارش ایسنا، این نامگذاری با تصویب شورای اسلامی شهر تهران به پاس مبارزات آزادیخواهانه زنده یاد نلسون ماندلا و همچنین حمایت‌های وی از آرمان‌های انقلاب مقدس اسلامی و مبارزات ضد استکباری ملت ایران انجام شده است.

ظریف: حمله به سوریه همراهی با داعش است

ایران خبر داد : محمدجواد ظریف، با ولید معلم،‌وزیر خارجه سوریه که به تهران سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد. وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری که پس از این دیدار برگزار شد، به موضوع مذاکره با امریکا اشاره داشت و تأکید کرد: مذاکرات میان ما و امریکا در چارچوب مذاکرات هسته‌ای منحصر به موضوع هسته‌ای است. به گزارش خبرگزاری‌ها، محمدجواد ظریف همچنین در ادامه تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم و این حرکت را دادن قوت قلب به نیروهای داعش در سوریه و عراق دانست که طی هفته‌های گذشته متحمل شکست‌های پی در پی شده‌اند.

وزیر امور خارجه کشورمان از مشورت‌های مستمر با دوستان سوریه برای همکاری دوجانبه خبر داد و گفت: ما مسائل و روابط دوجانبه‌مان را بررسی کردیم و درباره مسأله سوریه نیز تأکید داریم که باید راهکاری سیاسی بین تمامی طرف‌های سوری بدون دخالت خطرناک و تخریبگر خارجی را دنبال کرد. ولید علی معلم، وزیر خارجه سوریه نیز درباره هدفش از سفر به ایران، اظهار کرد: من به مسکو به منظور موفق کردن ایده گفت‌وگوی سوری- سوری سفری داشتم. همچنین درباره موضع ایران در این باره از برادرم جواد (ظریف) شنیدم که ایران نیز این تلاش را حمایت می‌کند.
ایران تردیدی در مشارکت به منظور موفق شدن راه‌حل سیاسی در سوریه ندارد و همان‌طور که گفتم، برای قدردانی از رهبری و ملت ایران در حمایت از ملت سوریه در مبارزه با تروریسم به ایران آمدم.

بهانۀ جدید آمریکا برای حمله نکردن به داعش!

قدس نوشت : یک روزنامه آمریکایی نوشت: پنتاگون به منظور حملات دقیق‌تر به مواضع داعش، باید بیش از 330 میلیون دلار برای خرید هواپیماهای مجهز به بمب‌های هدایت‌شونده ماهواره‌ای هزینه کند.

العالم، روزنامه "واشنگتن تایمز" چاپ آمریکا نوشت: پنتاگون قصد دارد در چارچوب جنگ با داعش در عراق و سوریه، 338 میلیون دلار برای خرید هواپیماهای قادر به شلیک بمبهای هدایت شونده ماهواره ای اختصاص دهد.
به نوشته این روزنامه، کمیته های دفاعی در مجلس سنا و مجلس نمایندگان، طرح هایی را آماده می کنند که بخشی از بودجه مشترک دفاع به شمار می آید و ممکن است به عنوان طرح های خرید محدود وزارت دفاع امریکا برای خرید هواپیماهای کنترل از راه دور از نوع پرداتور (predator) و موشکهای ویژه آنها (هلفایر - hellfire) در نظر گرفته شوند.
به نوشته این روزنامه، کمیته های خدمات مسلح تغییراتی را برای بودجه سال مالی 2015 در نظر گرفتند، چرا که برخی قانونگذاران تاکید دارند که ائتلاف بین المللی به رهبری امریکا به اندازه کافی هواپیماهای کنترل از راه دور برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه مستقر نمی کند.
این روزنامه امریکایی تاکید کرد که لایحه سال مالی 2015 که در کنگره تهیه می شود، سه تغییر در آن مشاهده می شود؛ نخست آنکه نیروی هوایی امریکا را از رده خارج کردن هواپیماهای پریداتور منع می کند، دوم افزایش بودجه تا 338 میلیون دلار به منظور خرید هواپیماهای ریپر (reaper) قادر به شلیک بمبهای هدایت شونده ماهواره ای؛ و سوم انجام وظیفه کنترل و نظارت و شلیک موشکها.


ورشکستگی پنهان بانک‌های کشور

قدس نوشت : اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس‌جمهور گفت: نباید از روحانی انتظار معجزه داشته باشیم، ساده‌انگاری است اگر فکر کنیم روحانی می‌تواند با یک تصمیم به هشت سال بی‌نظمی پایان دهد. ترکان با اشاره به ورشکستگی بانکها در پاسخ به این پرسش که شما چطور می‌گویید، بانکها در شرایط فعلی ورشکسته‌اند، در حالی که هیچ بانکی این مطلب را اعلام نمی‌کند، خاطرنشان کرد: بسیاری از بانکهای فعال امروز ورشکسته‌اند، ولی این ورشکستگی پنهان است.

جاسوسی آمریکا ازمخابرات ایران

قدس اعلام کرد : نقشه افشا شده از سوی ادوارد اسنودن نشان می‌دهد که جاسوسان کاخ سفید توانایی جاسوسی کامل و یا نزدیک به کامل را از شبکه های مخابراتی و تلفن همراه اکثر کشورهای جهان را دارد. این رقم در مورد ایران ۷۵ درصد اعلام شده است.

علت پرداخت یارانه به ثروتمندان

قدس خبر داد : محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسایل استراتژیک، خواستار اهتمام دولت در مبارزه با فساد شد و گفت: باید پرداخت یارانه مستقیم و غیرمستقیم به ثروتمندان متوقف شود، زیرا این کار فسادآفرین است و با هدف انتخاباتی انجام می‌گیرد.

نارضایتی 70درصد مردم

قدس منتشر کرد: سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: قوت غالب بسیاری از مردم نان است و افزایش قیمت نان 70 درصد مردم را تحت فشار و مشکلات معیشتی قرار می‌دهد.

خوردن پول مالباختگان یک شرکت

قدس خبر داد: جمعی از مالباختگان شرکت دیار خودرو مشهد برای رسیدگی به مطالبات خود دیروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

بر اساس اظهارات یکی از تجمع کنندگان، نمایندگی شرکت دیارخودرو در مشهد اقدام به ثبت نام 400 نفر از متقاضیان کرده و تمام یا بخشی از پول را نیز دریافت کرده است، اما اکنون دفتر نمایندگی تعطیل و مسؤولان آن رفته اند.

درخواست عشایر سنی عراق از ایران

قدس اعلام کرد : هیأتی از عشایر عرب سنی عراق در تلاش برای دریافت کمک تسلیحاتی از ایران، به تهران سفر می کنند. این هیأت به ریاست شیخ حمید الهایس متشکل از سران عشایر استان الانبار عراق در چند روز آینده به ایران سفر می کند.

ادامه قلع و قمع درختان بلوط!

قدس نوشت: یورش مجددبه منطقه حفاظت شده دناوقطع تعداد زیادی از درختان بلوط درحالی پس از پنج سال براثر مماشات سازمان محیط زیست دوباره آغاز شده که وزارت نفت در دوره قبل به خاطر این اقدام یک میلیاردتومان جریمه شد.

اعلام جزییاتی از فیلترینگ هوشمند

قدس منتشر کرد: محمود خسروی مدیرعامل شرکت زیرساخت گفت: فیلترینگ هوشمند شبیه parental control (فیلترینگ خانگی) خواهد بود که سطحی از دسترسی را متناسب با شرایط و هویت کاربر فراهم می‌کند و به جای اعمال در گتوی بین‌الملل در لایه دسترسی قرار می‌گیرد.

کماندوهای«نوهد»درراه خلیج عدن

قدس نوشت: تعدادی از تکاوران تیپ ۶۵ نوهد (نیروهای ویژه هوابُرد) قرار است برای حضور در مأموریتهای حفاظت از کشتی‌های تجاری ایران به آبهای آزاد و خلیج عدن اعزام شوند.

خرید همه نسخه‌های کتاب «همت»

قدس خبر داد: سردار گلعلی بابایی رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس با ارایه توضیحاتی درباره حواشی انتشار و توقیف کتاب «همت» گفت: برای جلوگیری از ضرر ناشر و عدم جمع آوری کتاب، تمام نسخه های این کتاب توسط سپاه خریداری شده است.وی در پاسخ به پرسشی درباره کتاب «همت» گفت: وقتی این کتاب منتشر شد و متوجه نقایص آن شدیم، در همان فروردین ماه در نامه‌ای، اشکالات آن را به وزارت ارشاد اعلام کردیم و وزیر ارشاد هم بلافاصله دستور توقف انتشار کتاب و جلوگیری از توزیع‌‌ آن در نمایشگاه کتاب را صادر کرد.

باران های بیماری زا

قدس اعلام کرد: اسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در جلسه شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون و کارگروه گرد و غبار، در محل استانداری خوزستان گفت: به دنبال بارندگی های پاییزی، آمار بیماران بستری شده در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستانهای خوزستان، بویژه اهواز و دشت آزادگان نسبت به بیماران بستری شده این بخش در پاییز پارسال بشدت افزایش یافته است. دکتر ایدنی گفت: بحران بیماری تنفسی همزمان با بارانهای آلوده، پارسال مسؤولان را متوجه آلودگی هوای خوزستان، بویژه شهر اهواز کرد.

اظهارات کویتی‌‍‌پور درباره خوانندگی‌اش

قدس نوشت: غلام‌ کویتی‌پور، مداح قدیمی که قرار است بزودی اولین کنسرت خود را برگزار کند، گفت: به خدا خودم را یک خواننده ارزشی نمی‌دانم، من یک خواننده ایرانی هستم که البته یک رگم هم عرب محسوب می‌شود، اما عاشقانه و با احترام به آب و خاکم، برای دلهای مردم می‌خوانم. کنسرت کویتی‌پور 26 و 27 آذر ماه در تالار وزارت کشور برگزار می‌شود.

آموزش و پرورش: استخدام نداریم

قدس منتشر کرد: علی ‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش، در حاشیه بازدید از کتابخانه ملی گفت: فعلاً در وزارت آموزش و پرورش استخدام نداریم. وی درباره تعیین تکلیف آزمون استخدام مربیان پیش دبستانی و همچنین افزایش۲۰ درصد فوق العاده شغل معلمان ‌مقطع ابتدایی گفت: ‌پیگیری ها ادامه دارد و هر وقت به نتیجه برسیم، اعلام می کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر