jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۴۶۶۵۲   ۱۶ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۸:۴۳

دختر 9 ساله مقتول برای پدرش درخواست قصاص کرده است

قتل همسر به دلیل درخواست طلاق

۱

مرد جوان که پس از ناکامی در منصرف کردن همسرش از طلاق، او را با ضربه‌های چاقو کشته بود، در جلسه محاکمه به تشریح جنایت خود پرداخت.

قتل همسر به دلیل درخواست طلاق

به گزارش جام‌جم، شانزدهم آذر سال گذشته والدین زن جوانی به نام «مریم» با حضور در پلیس آگاهی تهران و طرح شکایتی از ناپدید شدن دخترشان خبر دادند.

پس از این شکایت، تحقیق در این زمینه آغاز شد تا این‌که روز بعد یک راننده عبوری در بزرگراه پردیس در شرق تهران، با مشاهده جسد زن جوانی که با ضربات چاقو به قتل رسیده بود، موضوع را به پلیس اطلاع داد.تیم جنایی در جریان بررسی‌ها متوجه شدند جسد کشف شده متعلق به مریم است که در ادامه پیگیری این پرونده، معلوم شد شوهر مقتول به طرز مرموزی ناپدید شده و احتمال دارد او همسر جوانش را کشته باشد.

پس از دو ماه ردپای همسر مقتول در شهرستان آذرشهر حوالی تبریز شناسایی شد و ماموران وی را دستگیر کردند.

متهم به نام محرم پس از انتقال به دادسرا به قاضی جنایی تهران گفت: ۱۳ سال با همسرم زندگی کردم، اما از سه سال پیش اختلافات ما آغاز شد. مدتی بود به خانه نمی رفتم، روز حادثه مریم را سوار خودرو کردم تا با هم گفت‌وگو کنیم. در میانه راه و در بزرگراه پردیس با هم مشاجره کردیم و من با چاقویی که همراه داشتم ضربه‌ای به گردنش زدم و پس از قتل، جسد را همان جا رها و فرار کردم.

با تکمیل تحقیقات، پرونده به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران ارسال و صبح دیروز محاکمه متهم به ریاست قاضی عزیزمحمدی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه اولیای دم مقتول برای قاتل دخترشان درخواست قصاص کردند. دختر 9 ساله مقتول در شکایت خود گفت: پدرم مدام مادرم را اذیت می‌کرد و من حاضر به گذشت نیستم.رئیس دادگاه با تفهیم اتهام به محرم، از او خواست به دفاع از خود بپردازد که مرد میانسال با قبول اتهام قتل عمد گفت: من و همسرم مدتی بود با هم اختلاف داشتیم. چند روز قبل از قتل وقتی به خانه آمدم، متوجه شدم او وسایلش را جمع کرده و همراه دو فرزندم به خانه پدرش رفته است. چند بار تلفنی از او خواستم اجازه دهد فرزندانم را ببینم، اما او موافقت نکرد. روز حادثه به دفتر وکیلی رفتیم و هنگام بازگشت، در طول مسیر چند بار از او خواستم از طلاق منصرف شود، اما قبول نکرد. در یک لحظه کنترلم را از دست داده و او را با چاقو زدم. وقتی متوجه شدم جان باخته، در جاده پردیس جسد را رها کردم.

پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
غلام.محبت
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۶
با.نظردادن.چند.نفر.كار.درست.نمیشود.ناملایمت.های.جامعه.را.اصلاح.كنیدعزیزدلم
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر