jamejamsara
سرا کد خبر: ۷۴۶۴۲۴   ۱۶ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۰

بی‌شک زمان آن فرارسیده که زنان خود را باور داشته باشند و بدانند این توانایی را دارند چه درون خانه و چه خارج از آن توانمندی‌های خود را نشان دهند و با بیشترین توانایی، هوش و ذکاوت و با شجاعت و جسارت این توانمندی‌ها را ثابت کنند.

زنان و توصیه‌هایی برای افزایش توانمندی

جام جم سرا: اما لازمه رسیدن به این مهم توجه به نکاتی است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

برای اثبات توانمندی‌ها این نکات را به خاطر بسپارید

* رشد و توانمندی زنان به مفهوم تضعیف مردان نیست. بهترین کاری که ما می‌توانیم برای خود و مردانمان انجام دهیم این است که از قربانی بودن دست بکشیم و به همراه مردان هر کدام مسیر موفقیت را طی کنیم.

* از جسم‌تان مراقبت کنید. زیرا شما باید سالم بوده و با انرژی زیاد، احساس خوبی هم داشته باشید.

* مطمئن باشید شکست جزو لاینفک پویایی زنان است، همان‌گونه که الماس زیر ضربه‌های سنگین و تیغه‌های تیز به اوج زیبایی و کمال می‌رسد.

* ترس را از خود دور کنید. زنان اغلب اوقات خودشان را با افکار بیهوده به وحشت می‌اندازند و از این غافل می‌شوند که همین ترس مانع بروز خلاقیت‌ها و توانمندی‌هایشان می‌شود.

* جنبه خلاقتان را شکوفا کنید. خلاقیت می‌تواند هر عملی باشد؛ از پختن یک کیک ساده تا طراحی یک ساختمان.

* خودتان را تعلیم دهید. دائم نگویید این را نمی‌دانیم و آن کار را نمی‌توانیم انجام دهیم. یادگیری دائمی داشته باشید تا ترقی کنید.

خودباوری و اعتماد به نفس لازمه توانمندی زنان است پس بیاموزید که:

* اعتماد به نفس یا خودباوری به این معناست که خودتان را باور کنید و با غرور و منیت و خود بزرگ بینی یکی نیست.

* اعتماد به نفس حقیقی برخاسته از عزت نفس و تعهد شخصی شماست. این تعهد که خواسته و هدفتان هر چه هم که باشد بدون شک برای رسیدن به آن تلاش خواهید کرد.

* اعتماد به نفس رفتاری را در خود افزایش دهید یعنی باور داشته باشید، می‌توانید و توانایی آن را دارید که تمام توان‌تان را به‌کار بگیرید و شرایط و اوضاع زندگی را آن‌گونه که مطلوب و دلخواه شماست، تغییر دهید.

* یاد بگیرید که برنامه‌ریزی کرده و دست به عمل بزنید و در راه رسیدن به هدف خود استمرار و پشتکار به خرج دهید.

* به قابلیت‌ها و توانایی‌های خود در از بین بردن موانع و مشکلات ایمان داشته باشید، یعنی هنگامی که با مشکلی روبه‌رو می‌شوید شکایت و فرار نکنید، به بستنی خوردن و سیگار کشیدن پناه نبرید و چند روز در رختخوابتان نمانید.

* به این اعتقاد داشته باشید که این توانایی را دارید که از احساسات منفی مانند خشم، نفرت، ترس، غم و اندوه و... بگذرید و به عشق و درک متقابل برسید، زیرا ارتباط قدرتمند در روابط بین فردی از ملزومات توانمندی ما زنان است.

معصومه اسدی / جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر