jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۴۳۶۶۰   ۰۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۱۷

رییس ارکان و امور مشترک نیروهای مسلح گفت: بغداد، عتبات عالیات و محل دفن ائمه اطهار(ع) در عراق نیز همگی جزء خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران به‌شمار می‌رود که اگر اینها به خطر بیفتد، جمهوری اسلامی خود مستقیم وارد عمل خواهد شد.

بغداد به خطر بیفتد وارد عمل می‌شویم

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رییس ارکان و امور مشترک نیروهای مسلح درخصوص واکنش جمهوری اسلامی ایران به تعرض احتمالی تروریست‌ها به مرزهای کشور گفت: ایران خطوط قرمزی دارد که اگر کسی از آن عبور کند، ما به‌صورت مستقیم وارد عمل خواهیم شد، همچنین رییس شورای عالی امنیت ملی نیز اخیراً اعلام کرده که اگر تروریست‌ها وارد حاشیه نوار مرزی ما شوند با آن‌ها به شدت برخورد خواهد شد.

بغداد به خطر بیافتد جمهوری اسلامی وارد عمل می‌شود

وی افزود: البته بغداد، عتبات عالیات و محل دفن ائمه اطهار(ع) در عراق نیز همگی جزء خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران به‌شمار می‌رود که اگر اینها به خطر بیفتد، جمهوری اسلامی خود مستقیم وارد عمل خواهد شد و با دفاع مجدّانه و مقتدرانه اشرار را منهدم خواهد کرد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه دوستان جمهوری اسلامی ایران نگرانی نداشته باشند؛ چراکه ما آن‌ها را تا رسیدن به موفقیت و پیروزی پشتیبانی و حمایت خواهیم کرد، گفت: اگر منافع دوستان و هم‌پیمانان ما به خطر بیافتد بنا به تدبیر فرمانده معظم کل قوا ما به هر روشی همراهان ملت ایران را پشتیبانی کرده و به آن‌ها آموزش‌های لازم را برای مقابله با هر خطری ارائه می‌دهیم.

رییس ارکان و امور مشترک نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه نوع حمایت جمهوری اسلامی ایران از هم‌پیمانان خود متفاوت است، افزود: بر اساس تدبیر مقام معظم رهبری و شورای عالی امنیت ملی، در هر جا اقدامات مختص به آن محل را انجام خواهیم داد.

وضعیت امنیت در شمال‌غرب و جنوب شرق کشور

وی درخصوص وضعیت امنیت پایدار در شمال‌غرب و جنوب شرق کشور با توجه به بهره‌گیری از نیروهای بومی، افزود: ما در شمال‌غرب و جنوب شرق نسبت به گذشته در وضعیت بسیار مطلوبی به سر می‌بریم حتی بعضی سال‌ها میزان تلفات نیروهای مسلح ما در شمال‌غرب کمتر از میزان تلفات در برخی استان‌های کشور بوده است.

«این حداقل تلفات هم صرفاً تلفات غیر رزمی است؛ یعنی تلفاتی است که در حوادثی مانند تصادفات صورت می‌گیرد».

سردار باقری در خصوص تحرکاتی که موجب هراس برخی از اهالی روستاهای شمال‌غرب و حتی جنوب شرق می‌شود، گفت: در سه سال اخیر با سرمایه‌گذاری که برخی از دشمنان در کشورهای همجوار انجام داده‌اند، شاهد برخی ناامنی‌های موردی در جنوب شرق و پیش از آن در شمال‌غرب بوده‌ایم که خوشبختانه به خوبی مدیریت می‌شود.

وی افزود: ما بخش عمده‌ای از مسئولیت تأمین امنیت را به بومی‌های منطقه یعنی برادران بلوچ ما در جنوب شرق و برادران کُرد ما در شمال‌غرب واگذار کردیم. خوشبختانه با این تدبیر افراد مسئول، وظیفه تأمین امنیت را به‌خوبی انجام داده و در مقابله با اشرار و تحرکات غیر اصولی و بدون عقبه، نقش موثر و مفیدی را ایفا می‌کنند.

رییس ارکان و امور مشترک نیروهای مسلح گفت: مناطق ناامن مرزی در شمال‌غرب را کاملاً پاکسازی کرده‌ایم و نیروهای مسلح با نظارت‌های دقیق و مدبرانه هرگونه تحرک و حمله احتمالی را تحت نظر دارند.

تسط کامل ایران بر مرکزیت گروه‌های ضدانقلاب در خاک کشورهای همسایه

این فرمانده ارشد نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه ما اکنون تسلط کاملی بر مرکزیت گروه‌های ضدانقلاب در خاک کشورهای همسایه داریم، اظهار داشت: با انجام نشست‌های متعدد و ایجاد تعامل با دولت‌های کشورهای همجوار، خوشبختانه طرح‌های دفاعی و امنیتی به نحو شایسته‌ای اجرا می‌شود. اهالی شمال‌غرب و جنوب شرق مطمئن باشند که اکنون هیچ‌گونه مشکل امنیتی در استان های مرزی شمالغرب و جنوب شرق نداریم.

سرلشکر باقری با اشاره به برقراری امنیت پایدار در استان‌های مرزی کشور افزود: برای توسعه و سرمایه‌گذاری دولت و بخش خصوصی و ایجاد اشتغال هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد البته اقدامات مردم‌یاری نیروهای مسلح، ایجاد اشتغال و کمک به مردم هم در جریان است و روز به روز هم وضعیت بهتری را در این مناطق شاهد خواهیم بود.

تسلیح کرانه باختری به‌زودی اجرایی می‌شود

رییس ارکان و امور مشترک نیروهای مسلح پیرامون تأکید مقام معظم رهبری بر تسلیح کرانه باختری، گفت: تاکنون هرچه که فرمانده معظم کل قوا فرموده‌اند اجرایی شده و این تأکید و تکلیف فرمانده معظم کل قوا هم اجرایی و مطمئناً این اتفاق مهم به زودی عملیاتی خواهد شد.(دفاع پرس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمودمهدوی النگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۸
بسمه تعالی از اینكه لشگریان كشورم این طور در قبال دشمنان كشورم با قدرت موضع می گیرند به خودم می بالم چون حس خوبی بهم دست میدهد پاینده وپیروزباشید ای سلحشوران.
۰
۰
mostafa porasghar
Canada
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۸
باسلام با در خطر افتادن بغدادعتبات عالیات و محل دفن ائمه اطهار(ع) ما با فرمان مقام معظم رهبری اماده رزم هستیم وبه یك نفر شون رحم نخواهیم كرد.وبه نظر من هركس كه شعیه حسینی باشه این بر او واجب است و دوسان بیننده فكر نكند كه برای ریا گفتم خدا او روز نیاره ولی بشه من میرم
۰
۰

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها