jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۴۳۰۰۳   ۰۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۹:۳۳

سخنگوی دولت در پایان جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران به تبیین چگونگی افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 94 پرداحت و در باره داراییهای آزاد شده ایران پس از مذاکرات وین گفت : از این به بعد مبالغ ناشی از فروش نفت هر ماه به صورت نقد و اسکناس و به میزان 700 میلیون دلار وارد کشور می شود.

چگونگی افزایش حقوق ها و دریافت نقدی داراییهای آزاد شده

محمدباقر نوبخت با بیان اینکه مذاکرات هسته ای در وین در جهت استمرار وضع موجود است و آن را گامی به جلو می دانیم افزود : فرق آزادسازی این دوره از منابع کشور در دریافت آن به صورت نقد و اسکناس است.

وی با اشاره به اینکه 700 میلیون دلار هرماه آزاد خواهد شد،افزود : قبل از این منابع فروش نفت محدودیت داشت و فقط برای کالاهای اساسی و دارو داده می شد.

نوبخت تاکید کرد : تاخیر اخیر هم به همین دلیل و برای نقددریافت کردن این داراییها بوده است.

سخنگوی دولت درباره تاثیر مذاکرات وین بر اقتصاد کشور افزود : موانع موجود بر سر مذاکرات حل شده و ارزیابی ما نه منفی و نه خیلی خوشبینانه است.

وی درخصوص اصلاح قانون بخشی از مقررات دولت و اختصاص یک درصد درآمدها به ورزش نیز گفت : منابع موردنیاز در ردیف های مستمر و دائمی به وزارت ورزش و جوانان پرداخت می شود و ما برداشتن یک درصد از جایی و پرداخت به جایی دیگر را در بودجه ریزی مناسب نمی دانیم.

وی درخصوص بودجه عملیاتی نیز گفت : بودجه همه دستگاه ها عملیاتی است و باید قیمت تمام شده را حساب کنیم اما بودجه برخی دستگاه ها را نمی شود با قیمت تمام شده حساب کرد.

نوبخت همچنین راستا به افزایش حقوق کلیه کارکنان دولت در سال آینده اشاره کرد و گفت: حقوق تمامی کارکنان دولت در سال 94 مطابق با افزایش نرخ تورم افزایش می‌یابد. (واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر