jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۴۱۰۹۴   ۰۱ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۳:۲۲

حسن طایی، نیاز سالانه کشور به ایجاد فرصت شغلی را بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار فرصت اعلام کرد و گفت: برای تحقق این تعداد شغل نیاز به رشد تولید ۷ درصدی است و علاوه بر سرمایه گذاری نیازمند فضای امن هستیم.

۳ شرط خروج بازار کار از بحران

معاون اشتغال وزیر کار اظهارداشت: محیط کسب و کار ما باید بهبود یابد و تنها در فضای امن اقتصادی و با تامین زیرساخت های لازم سرمایه گذاری برای ایجاد اشتغال رونق پیدا می کند. در صورت تحقق رشد تولید، اشتغال ایجاد می شود.

طائی خاطرنشان کرد: در کنار رشد سرمایه گذاری و بحث بازار کار، سیاست واردات و صادرات کشور باید متناسب با سطح تولید داخلی باشد که در این ارتباط با وزارت صنعت، معدن و تجارت گفتگوهایی انجام شده است.

وی با تاکید بر افزایش فرهنگ آفرینی بیان داشت: بازار کار نیاز به ارتقای فرهنگ کار دارد و کارآفرینی برای ایجاد اشتغال جدید و حفظ فرصت های شغلی موجود ضروری است. در کارآفرینی همواره باید خلق فرصت های جدید شغلی و نیز نوآوری برای بهبود در فرایند تولید مورد نظر باشد.

این مقام مسئول در وزارت کار تصریح کرد: علاوه بر توجه به بازار کار، باید همگان از طریق اطلاع رسانی از فرصت های شغلی ایجاد شده مطلع شوند تا اوضاع بازار کار بهبود یابد. در اینصورت، کارفرمایان می توانند بهترین نیروها را جذب کنند و برای سازماندهی این نیروها به کانون های کاریابی نیاز است.

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۰۰ موسسه کاریابی داخلی و ۸۰ موسسه کاریابی خارجی در کشور داریم گفت: بر اساس آمارها، مشارکت اقتصادی در ایران ۳۷ درصد است که این رقم نسبت به نرم جهانی ۲۷ درصد کمتر است.

وی تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال و ثبت فرصت های شغلی موجود، نیاز است که ایده به طرح تبدیل شود و طرح ها قابل سنجش و گزینش و منابع مالی آن مشخص باشد و ضمن توجه به نیاز بازار به موضوع سودآوری کالایی که قرار است با اجرای طرح تحقق پیدا کند، توجه شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها