jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۳۹۵۰۵   ۲۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

یک جراح و متخصص بیماری‌های چشم با تاکید بر این‌که احتمال پیدایش عارضه در هیچ نوع جراحی چشمی کاملا منتفی نیست، گفت: در بسیاری موارد، ممکن است عیوب انکساری آنچنان که باید اصلاح نشود و مقداری از آن بماند یا بیشتر از حد نیاز اصلاح شود، یعنی فردی که نزدیک‌بینی داشته بعد از عمل نیز دچار دوربینی شود.

دکتر علیرضا رمضانی در گفت‌و‌گو با جام‌جم افزود: از عوارض دیررس جراحی عیوب انکساری چشم نیز می‌توان به بازگشت مقداری از عیب انکساری چشم اشاره کرد که پس از مدتی بیمار مجبور می‌شود از عینک استفاده کند. گاهی نیز عوارض پس از جراحی در شرایطی رخ می‌دهد که از ابتدا انتخاب بیمار برای این عمل مناسب نباشد. مثلا این‌که بیمار دچار قرنیه نازک بوده و پس از جراحی با مشکل قوز قرنیه مواجه شود. برخی دیگر از عوارض نیز مانند التهابات بیش از حد، عفونت یا افزایش فشار چشم ممکن است در اثر عمل یا مصرف داروهای پس از عمل برای بیمار به وجود آید. وی تاکید کرد: از آنجایی که پیدایش عارضه پس از عمل جراحی چشم غیرقابل اجتناب است، جراحان باید بدانند که چگونه از این عوارض پیشگیری کنند و در صورت بروز عارضه چگونه آن را درمان کنند تا میزان آسیب‌رسانی به چشم به حداقل ممکن برسد.

غذای مانده نخورید

یک فوق تخصص آنکولوژی، مصرف غذاهای مانده، نیترات‌دار و نیز خوردن ته‌دیگ را ازجمله عوامل زمینه‌ساز ابتلا به سرطان معده عنوان کرد.

دکتر مظفر ازنب در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این‌که در نوعی از سرطان معده، ابتدای معده و در نوع دیگر، قسمت‌های انتهایی معده درگیر می‌شود، افزود: سیگار نیز یکی از عوامل زمینه‌ساز مهم در ارتباط با سرطان معده است. عفونت هلیکوباکترپیلوری نیز یکی از مهم‌ترین عوامل زمینه‌ساز ابتلا به سرطان معده است. بر این اساس، افراد درصورت ابتلا به این نوع عفونت باید به سرعت نسبت به درمان آن اقدام کنند. این نوع عفونت در معده علامت مشخصی ندارد و امکان دارد افراد در پی مراجعه به پزشک به علل مختلفی ازجمله سوزش یا ورم معده با انجام آزمایش به وجود این نوع عفونت در معده خود پی ببرند. بنابراین توصیه می‌شود افراد در صورت امکان هرچند وقت یکبار چکاپی را در این زمینه انجام دهند.وی پرهیز از استرس را از راهکارهای موثر برای پیشگیری از ابتلا به سرطان معده عنوان و اظهار کرد: پرهیز از استرس می‌تواند در روند درمان سرطان معده نیز موثر باشد. از آنجایی که شانس درمان سرطان معده در مراحل پیشرفته بسیار کم است، توصیه می‌شود افراد به علائمی ازجمله کاهش وزن بدون دلیل و نیز ناراحتی‌های معده خود توجه کنند و هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنند.

راه‌های کمک به خواب راحت کودک

برخی کودکان هنگام خواب با ترس و توهماتی روبه‌رو می‌شوند که بر کیفیت خواب آنها تاثیر سوء می‌گذارد.

به گزارش ایسنا، پژوهشگران راهکارهایی را به والدین پیشنهاد می‌کنند تا بتوانند کیفیت خواب فرزندشان را افزایش دهند:

ـ در مورد ترس فرزندتان با وی صحبت کرده و او را مطمئن کنید که موجودات خیالی در ذهن او واقعی نیستند.

ـ برای فرزندتان قوت قلب باشید، اما او را متقاعد کنید در تخت خود بخوابد و با جایزه دادن، او را به این کار تشویق کنید.

ـ در طول روز حس اعتماد به نفس و ارزشمند بودن را در فرزندتان تقویت کنید.

ـ مطمئن شوید کودکتان در زمان رفتن به رختخواب طبق برنامه عادی هر شب، آرام و شاد باشد و موضوع نگران‌کننده‌ای ذهن او را مشغول نکرده باشد.

ـ حتما در اتاق فرزندتان چراغ خواب قرار دهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر