jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۳۸۵۱۵   ۲۴ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

خبر خیلی کوتاه بود: قرار است جواد شمقدری پس از سال‌ها دوری از عرصه فیلمسازی، ساخت سریال تازه‌ای را شروع کند.

تا چند سال پیش که او سکان هدایت سینمای کشور را در اختیار داشت موافقان و مخالفان بسیاری با سیاست‌ها و اقدامات او علیه هم جبهه‌گیری می‌کردند و سینما در آن روزها فراز و نشیب‌های بسیاری را طی کرد که شاید مهم‌ترین آنها جدال او با خانه سینما و ماجراهای بعدی آن بود. شمقدری را بیشتر با توفان شن در سینما می‌شناسند، اما آثار او درسینما و تلویزیون بیش از اینهاست. داستان سریال تازه او، مربوط به اوایل انقلاب است. زمانی که آمریکا درصدد است با انواع توطئه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها انقلاب را به شکست بکشاند یا آن را مهار کند. با پذیرش شاه در آمریکا این برنامه‌ها به نقطه عطف و حساسی می‌رسد. دانشجویان مسلمان احساس خطر کرده و به عنوان اعتراض به دخالت‌های آمریکا تصمیم می‌گیرند یک تحصن سه روزه در سفارت آمریکا در ایران انجام دهند. این بخشی از داستان سریالی است که شمقدری قرار است به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی جلوی دوربین برد. به نظر می‌رسد این سریال جوابی بر فیلم ضد‌ایرانی بن افلک یعنی آرگو باشد. افلک در این فیلم تلاش می‌کند روایتی مخدوش و هالیوودی از فرار دیپلمات‌های آمریکایی را بازگو کند و برای این تحریف تاریخی هم البته جایزه اسکار را می‌گیرد. فیلم در زمان اکران با واکنش‌های بسیاری از سوی گروه‌ها و افراد مختلف قرار گرفت و زمزمه‌هایی به گوش رسید که فیلمسازان ایرانی هم قصد دارند روایت خودشان را از تسخیر لانه جاسوسی بسازند؛ اتفاقی که تاکنون البته نیفتاده است. سریال تازه شمقدری انقلاب دوم نام دارد و قرار است در 16 قسمت در مرکز سیما فیلم جلوی دوربین برود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر