jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۳۷۷۰۵   ۲۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۲

کلیسای مورمونها اعتراف کرد که مؤسس این فرقه با حدود 40 زن ازدواج کرده، که یکی از آنان دختری 14 ساله بود.

ازدواج رئیس کلیسا با 40 زن و دختر !

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، کلیسای موسوم به "عیسی مسیح قدیسان آخر الزمان" (مورمونها) در ایالت یوتای آمریکا سرانجام پس از 200 سال اعتراف کرد که مؤسس این فرقه با چهل زن ازدواج کرده بود و نه یک زن.

این کلیسا در مطلبی تحت عنوان "تعدد همسران در کرتلند و نوو" اذعان کرد که "ژوزف اسمیت" مؤسس این کلیسا چندین همسر داشت و در روزهای آخر نیز به اطرافیانش اجازه چند همسری داده بود.

در این مطلب تأکید شده است که برآوردهای انجام شده حاکی است که وی بین 30 تا 40 همسر داشت.

این فرقه آمریکایی به دلیل نحوه تعامل با زنان و سیاهپوستان و جلوگیری از رسیدن آنان به درجات بالا در این کلیسا تا سال 1978، به شدت با انتقاد مواجه شد.

سن زنان اسمیت بین 20 و 40 سال عنوان شده است ولی در یک مورد استثنا وی با دختر یکی از دوستان نزدیکش ازدواج کرد که 14 سال داشت.

کلیسای مورمونها در سال 1830 تأسیس شد، و در سال 1890 و در پی تهدید دولت وقت آمریکا مبنی بر حذف عنوان ایالت از یوتا، مجبور شد قانون چند همسری را لغو کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر