jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۳۷۴۰۸   ۲۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

زن سارق با پول​های مالباخته طلا و سکه می‌خرید

دستبرد 30 میلیونی زن شیاد به حساب مشتری بانک

زن شیاد با جعل هویت مشتری بانک، توانست حساب او را خالی کند و برای خود 30 میلیون تومان طلا و جواهر بخرد.به گزارش جام‌جم، هفته گذشته زن جوانی برای دریافت پول از حسابش به یکی از بانک‌های خصوصی شهر کرج رفت، اما کارمند بانک وقتی موجودی حساب او را بررسی کرد، متوجه شد این حساب پولی ندارد.

زن جوان با اطلاع از این موضوع شوکه شد و باور نمی‌کرد 30 میلیون تومان پولی که در حسابش بوده، ناپدید شده است؛ به همین دلیل به پلیس فتای استان البرز رفت و خواستار پیگیری موضوع شد.

با شروع تحقیقات از شاکی، معلوم شد وی هر ماه به صورت دستی مبلغی از حسابش برداشت می‌کرده و کارت بانکی نداشته است. با ثبت اظهارات مالباخته کارآگاهان پلیس فتا به تحقیق از مسئولان بانک پرداختند که آنها از موضوع اظهار بی‌اطلاعی کردند. سرانجام بررسی‌‌ها مشخص کرد، چند هفته قبل زنی با جعل عنوان و معرفی خود به جای مالباخته از کارمند بانک خواسته حساب بانکی دفترچه‌اش را به حساب کارتش منتقل کند. کارمند بانک هم بی‌خبر از نیت این زن اقدام به صدور کارت بانکی برای او و انتقال موجودی کرده بود.

با مشخص شدن این موضوع، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد تا این‌که ماموران پلیس فتا متوجه شدند پول‌های سرقتی به حساب مردی طلافروش واریز شده است. تحقیق از مرد طلافروش هم نشان داد زن جوانی چند مرحله با کارت بانکی 30 میلیون تومان طلا و جواهرات از مرد طلافروش خریده است.رئیس پلیس فتای استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم، درباره این پرونده گفت: با اطلاعات به دست آمده از زن سارق، جستجو برای دستگیری وی و کشف پول‌های سرقتی ادامه دارد.

سرهنگ یزدان نیکنام با توصیه به مسئولان بانک‌ها از آنها خواست هنگام ارائه خدمات به مشتریان دقت لازم را داشته باشند تا چنین حوادث مشابهی برای مشتریانشان رخ ندهد. اگر قصد صدور کارت‌های بانکی برای مشتریان را دارند، روی برگه تقاضا اثر انگشتی از آنها بگیرند تا با این کار هویت واقعی فرد مشخص شود و کسی نتواند با جعل هویت دیگران موجودی حسابشان را خالی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر