مسئولان می‌گویند دختر قایقران ایست قلبی کرده و غرق شده است

اثری از دختر جوان نیست: گره کور در یافتن جسد «شادی سرخیل»

عملیات تجسسی تیم‌های غواص و دریابانی استان گیلان برای به دست آوردن ردی از جسد دختر قایقران در مرداب انزلی با گره‌های کور مواجه شد. این دختر ۲۱ ساله عضو تیم قایقرانی استان گیلان هنگامی که برای تمرین به مرداب انزلی رفته بود با واژگون شدن قایقش زیر آب رفت.
کد خبر: ۷۳۷۱۱۷
اثری از دختر جوان نیست: گره کور در یافتن جسد «شادی سرخیل»

جام جم سرا به نقل از ایران: «شادی سرخیل» صبح شنبه گذشته ۱۷ آبان هنگام تمرین در پیست قایقرانی تالاب انزلی در اثر واژگون شدن قایق غرق شد.
رئیس هلال احمر بندرانزلی گفت: نیروهای هلال احمر، نیروی دریایی، دریابانی و غواصان از‌‌ همان دقایق نخست به جست‌و‌جوی جسد این دختر ورزشکار پرداختند.
«اکبر صبربخش» با اشاره به شدت جریان آب اظهار کرد: طبق صحبت‌های مربی تیم، شادی سرخیل همراه ۱۱ عضو دیگر تیم کایاک با نظارت مربیانشان از درون دو قایق موتوری در پیست قایقرانی تالاب انزلی در حال تمرین بودند که به دلایل نامعلوم قایق وی واژگون شد.
صبربخش با بیان اینکه مربی بلافاصله پس از مشاهده واژگون شدن قایق به سمت آن می‌رود، تصریح کرد: این ورزشکار یک هزار و ۵۰۰ متر پارو زده و بدنش گرم، ولی آب تالاب سرد بود و وی جلیقه نجات نیز به تن نداشت و احتمالاً بسرعت غرق شده است.


«قاسم روحانی‌فر» فرماندار انزلی که به منظور بازدید مستقیم از محل حادثه راهی تالاب شده و از نزدیک در جریان اقدامات نیروهای امدادی برای پیدا کردن جسد قایقران جوان قرار گرفته بود، نیز گفت: از‌‌ همان ابتدای امر که این موضوع به فرمانداری گزارش شد با بسیج و کمک همه دستگاه‌های امدادی بخصوص نیروی دریایی، هلال احمر و دریابانی عملیات پیدا کردن جسد مرحومه را شروع کردیم. روز یکشنبه تا پاسی از شب چهار گروه دو نفره غواص نیروی دریایی در کنار نیروهای دریابانی و امدادگران هلال احمر مشغول فعالیت و گشتزنی بودند که متأسفانه نتیجه‌ای حاصل نشد. از صبح دوشنبه نیز مجدداً فعالیت‌ها با شش گروه دو نفره غواص ادامه پیدا کرده است.
نماینده دولت در بندرانزلی با اشاره به هماهنگی خوب بین نیروهای امدادی، گفت: امیدوارم جسد این قایقران جوان هر چه زود‌تر پیدا شود تا برای این خانواده تسلی خاطری باشد.


اکبر صبربخش رئیس هلال احمر بندرانزلی نیز می‌گوید: پیش‌بینی ما این است که به دلیل اینکه آب بسیار سرد و بدن قایقران بعد از یک هزار و ۵۰۰ متر پارو زدن قطعاً گرم بوده و نیروهای امدادی پشتیبان نیز می‌گویند هیچ‌گونه حرکت و تکاپویی پس از واژگونی از او ندیده‌اند و در کمتر از ۲۰ ثانیه به او رسیده‌اند، این دختر احتمالاً بعد از واژگونی قایق، ایست قلبی کرده و این نشان می‌دهد که قطعاً دلیل مرگ، غرق‌شدگی نیست.
«امید عظیمیان» مدیر روابط عمومی هلال احمر استان گیلان نیز درباره چگونگی وقوع حادثه گفت: این گروه از قایقرانان ساعت ۸ صبح روز شنبه برای تمرین به مرداب انزلی رفته بودند، طی روزهای قبل بارندگی زیادی رخ داده و جریان آب کمی تند شده بود. ساعتی بعد بر اثر جریان موج شدیدی که در مرداب رخ می‌دهد دو تن از قایقرانان با واژگون شدن قایقشان داخل آب می‌افتند. قایق پشتیبان این گروه بلافاصله خود را به قایقی که نزدیک‌تر بوده رسانده و او را از آب بیرون می‌آورند. وقتی آن‌ها برای نجات ورزشکار دوم که دختر قایقران بوده اقدام می‌کنند حدود ۵ دقیقه از افتادن او به داخل آب می‌گذشت. آب مرداب بسیار سرد بود و به نظر می‌رسد که این ورزشکار قایقران در‌‌ همان لحظات نخستین افتادن به آب دچار گرفتگی عضلات شده و سنکوب کرده باشد. بلافاصله وقتی ما در جریان قرار گرفتیم تیم‌های مختلفی از غواصان و قایق‌های اداره بنادر و کشتیرانی خود را به محل حادثه رساندند اما متأسفانه اقدامات بی‌نتیجه بوده است. ما احتمال می‌دهیم جریان آب او را به سمت دریا برده باشد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۶
شیوا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۸ - ۲۰ آبان ۱۳۹۳
۰
۰
سنگ كوپ اشتباه هست. بنویسید. سنكوپ.
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۵ - ۲۱ آبان ۱۳۹۳
۰
۰
بالاخره 20 ثانیه یا 5 دقیقه؟
علی رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۲۱ آبان ۱۳۹۳
۰
۰
خیلی درد ناك كه با زندگی اینجوری وداع كرد. براش خیلی زود بود .خدا به خانوادهاش صبر بده روحش شاد .یادش گرامی
ساغر
United States
۱۶:۲۹ - ۲۱ آبان ۱۳۹۳
۰
۰
انشا الله خدا به خونوادش صبر عنایت كنه وهرجه زودتر جسدش پیدابشه خدارحمتش كنه واقعا حیفه
مرتضی از رشت
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۶ - ۲۲ آبان ۱۳۹۳
۰
۰
اول گفتن ۲۰ثانیه الا شد پنج دقیقه تفاوت وحشتناكه
راضیه
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۲۲ آبان ۱۳۹۳
۰
۰
جان مردم مفت است ...!

نیازمندی ها