jamejamonline
فرهنگی کد خبر: ۷۳۵۶۱۶   ۱۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۲:۴۵

یادداشتهایی در بدرقه ضرغامی -10

اعتماد به نیروهای انقلابی و متعهد

در پایان دوره 10 ساله مدیریت مهندس ضرغامی در رسانه ملی روزنامه جام جم از شخصیتهای مختلف خواست تا در یادداشتی نظراتشان را در این باره بنویسند نادر طالب‌زاده کارگردان و مستندساز اینگونه برایمان نوشت:

اعتماد به نیروهای انقلابی و متعهد

آشنایی من با مهندس ضرغامی به سال‌های بسیار دور بازمی‌گردد، زمانی که ایشان در جایگاه معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منشأ برکات فراوانی شدند و من هم مسئولیت مرکز تحقیقات معاونت سینمایی را بر عهده داشتم.

همان زمان هم ایشان مدیری اهل مشورت بودند و در جلسات متعددی که داشتیم همواره در مسائل مختلف راهنمایی‌ها و پیشنهادهای خلاقانه و راهگشایی را مطرح می‌کردند.

اعتماد به نیروهای دلسوز و متعهد و حمایت همه جانبه از آنها دیگر خصلتی است که ایشان با خودشان به سازمان صداوسیما آوردند و در حوزه کاری من و برنامه تلویزیونی «راز» آشکارا می‌توان این خصلت را رصد کرد.

برنامه ما و نوع رویکردمان به مسائل فرهنگی نیاز به دستی باز داشت و اعتماد کامل مدیران که اگر حمایت همه جانبه آقای ضرغامی نبود قطعا نمی‌توانستیم موثر و موفق باشیم.راز اگر توانست با دستی باز فراتر از برخی خط قرمزها مباحث و مضامین جدی را به چالش بکشد و در مواردی خط شکن باشد بی‌تردید وامدار مدیریت و حمایت و نظر مثبت کسی بود که در راس رسانه ملی قرار داشت.به هر حال ده سال حضور در سازمانی بزرگ و مدیریت آن همراه با فراز و فرودهایی است، اما آنچه در ذهن من باقی مانده است اغلب فرازها و دستاوردهای فرهنگی است.

امیدوارم ایشان در دیگر مسئولیت هایشان هم موفق باشند و سرمنشأ خدمات فراوان دیگری شوند.

نادر طالب‌زاده ‌/‌ کارگردان و مستندساز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

برگزاری جشنواره جهانی فجر ، یک شوخی تلخ

برگزاری جشنواره جهانی فجر ، یک شوخی تلخ

تقریبا چهارده ماه از پیدایش ویروس جهانی کرونا در ایران می گذرد و زمانی که وضعیت شهرها به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی قرمز می شوند مسئولین این بی توجهی را از چشم مردم می بینند.

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر
سیمین، عاشق زندگی بود

گفت‌وگو با عاطفه رضوی، یکی از علاقه‌مندان سیمین دانشور در صدمین سالروز تولد این نویسنده

سیمین، عاشق زندگی بود

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر