jamejamonline
فرهنگی کد خبر: ۷۳۵۶۱۶   ۱۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۲:۴۵

یادداشتهایی در بدرقه ضرغامی -10

اعتماد به نیروهای انقلابی و متعهد

در پایان دوره 10 ساله مدیریت مهندس ضرغامی در رسانه ملی روزنامه جام جم از شخصیتهای مختلف خواست تا در یادداشتی نظراتشان را در این باره بنویسند نادر طالب‌زاده کارگردان و مستندساز اینگونه برایمان نوشت:

اعتماد به نیروهای انقلابی و متعهد

آشنایی من با مهندس ضرغامی به سال‌های بسیار دور بازمی‌گردد، زمانی که ایشان در جایگاه معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منشأ برکات فراوانی شدند و من هم مسئولیت مرکز تحقیقات معاونت سینمایی را بر عهده داشتم.

همان زمان هم ایشان مدیری اهل مشورت بودند و در جلسات متعددی که داشتیم همواره در مسائل مختلف راهنمایی‌ها و پیشنهادهای خلاقانه و راهگشایی را مطرح می‌کردند.

اعتماد به نیروهای دلسوز و متعهد و حمایت همه جانبه از آنها دیگر خصلتی است که ایشان با خودشان به سازمان صداوسیما آوردند و در حوزه کاری من و برنامه تلویزیونی «راز» آشکارا می‌توان این خصلت را رصد کرد.

برنامه ما و نوع رویکردمان به مسائل فرهنگی نیاز به دستی باز داشت و اعتماد کامل مدیران که اگر حمایت همه جانبه آقای ضرغامی نبود قطعا نمی‌توانستیم موثر و موفق باشیم.راز اگر توانست با دستی باز فراتر از برخی خط قرمزها مباحث و مضامین جدی را به چالش بکشد و در مواردی خط شکن باشد بی‌تردید وامدار مدیریت و حمایت و نظر مثبت کسی بود که در راس رسانه ملی قرار داشت.به هر حال ده سال حضور در سازمانی بزرگ و مدیریت آن همراه با فراز و فرودهایی است، اما آنچه در ذهن من باقی مانده است اغلب فرازها و دستاوردهای فرهنگی است.

امیدوارم ایشان در دیگر مسئولیت هایشان هم موفق باشند و سرمنشأ خدمات فراوان دیگری شوند.

نادر طالب‌زاده ‌/‌ کارگردان و مستندساز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

سلمان؛ نقطه‌ عطف سریال‌ سازی

سلمان؛ نقطه‌ عطف سریال‌ سازی

پس از یک دهه وقفه، خوشبختانه در دوره اخیر ریاست محترم سازمان صداوسیما، گره از کار ساخت دو پروژه الف ویژه که سال‌ها گرفتار مشکلات و موانعی بودند باز شد و کلید خوردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها